wynajem drukarek

Trudno dziś wyobrazić sobie brak drukarek w naszych domach czy biurach. Na co dzień korzystamy bowiem z wielu wydruków, czy to prywatnych czy służbowych dokumentów. Warto pamiętać, że kupno to nie jedyny sposób na wejście w posiadanie drukarki. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się bowiem alternatywne dla zakupu rozwiązanie, jakim jest dzierżawa urządzeń drukujących. Co się bardziej opłaca?

Zakup drukarki

Nie ulega wątpliwości, że największą zaletą zakupu drukarki jest fakt, że stajemy się wyłącznymi posiadaczami danego urządzenia i mamy do niego wszelkie prawa. O ile dla jednych ten fakt własności jest atutem, inni mogą to postrzegać nieco inaczej. Własność to bowiem również większa odpowiedzialność, w tym konieczność ponoszenia wszelkich kosztów eksploatacyjnych, również za prace serwisowe. Niemniej jednak posiadając drukarkę na wyłączność mamy ją zawsze do dyspozycji, nie dotyczą nas umowy na określony czas korzystania ze sprzętu, możemy też zdecydować się dokładnie na takie urządzenie, na jakim nam zależy – nie ogranicza nas tu oferta dostawcy. Sami decydujemy również o rodzaju materiałów eksploatacyjnych i sposobie serwisowania sprzętu. To duża niezależność, która dla wielu jest nie do przecenienia. Zakup to dobry wybór w przypadku urządzeń tańszych, kupowanych np. na potrzeby prywatne. Właściciele biur, gdzie eksploatacja sprzętu drukującego jest bardzo intensywna, coraz częściej decydują się na wynajem drukarek.

Dzierżawa drukarek

Dzierżawa to opcja zdecydowanie wygodniejsza od zakupu. Tutaj bowiem część obowiązków związanych np. z dostarczeniem materiałów eksploatacyjnych czy ewentualnym serwisowaniem urządzenia, leży po stronie dostawcy.

Dla przedsiębiorcy to wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. – Przekonuje przedstawiciel firmy ZiZaKo, zajmującej się sprzedażą i dzierżawą sprzętu drukującego. – Wszelkie materiały eksploatacyjne są bowiem uzupełniane na bieżąco, a w przypadku ewentualnej awarii od razu otrzymuje się nową, sprawną drukarkę. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla mniejszych, początkujących firm, które nie chcą inwestować w drogie urządzenia.

Na dzierżawę warto również zdecydować się, jeśli drukujemy rzadko – w takiej sytuacji zakup drogiego sprzętu może się bowiem okazać zupełnie nieopłacalny. Do zalet dzierżawy należy fakt, że zużytej, np. przestarzałej czy psującej się drukarki, nie trzeba się pozbywać – wystarczy wymienić ją u dostawcy na nowy model. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm poszukujących oszczędności decyduje się na wynajem drukarek.