Posiadanie domu jednorodzinnego wiąże się z koniecznością zapewnienia wokół niego odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego. Jest ono niezbędne o każdej porze roku, by chronić bezpieczeństwo domowników poruszających się po dworze po zmroku, a także, by podkreślić urok elewacji budynku oraz działki otaczającej zabudowę.

Lampy z czujnikiem ruchu

W wielu miejscach wokół domu najrozsądniejszym wyborem są lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Pozwalają one nie tylko zaoszczędzić na energii elektrycznej, ale i uchronić mieszkańców przed przewróceniem się czy bolesnym uderzeniem. Lampy tego typu wyposażone są bowiem w fotokomórkę, która włącza światło, gdy ktoś znajduje się w jej pobliżu. Niweluje to konieczność żmudnego poszukiwania włącznika światła, a także ułatwia bezpieczne poruszanie się po posesji osobom, które nie mieszkają na niej na stałe i nie wiedzą, gdzie mogą natrafić na jakieś przeszkody.

Ochrona przed włamaniami

Oświetlenie zewnętrzne chroni mieszkańców domu jednorodzinnego nie tylko przed urazami spowodowanymi natrafieniem na przeszkodę podczas poruszania się w ciemności, ale także przed włamaniami. Złodzieje są bowiem mniej zainteresowani wchodzeniem na posesje, na których przez całą noc świeci się choć niewielkie światło – może ono bardzo łatwo zdemaskować ich działania i wzbudzić czujność sąsiadów bądź samych domowników. Warto też podkreślić, że lampy zewnętrzne świecące się stale przez całą noc nie muszą znacząco wpływać na wysokość rachunków za prąd – coraz częściej montuje się w nich bowiem żarówki LED, które pobierają niewielkie ilości energii elektrycznej.

Wydobywanie piękna

Korzystając z oświetlenia zewnętrznego, można też wydobyć piękno elewacji domu jednorodzinnego. Odpowiednio ustawione lampy mogą bowiem podkreślić atrakcyjne kolumny przy drzwiach wejściowych, drewniany taras porośnięty kwiatami czy zaakcentować nietypowe rozwiązania budowlane np. ściany szklane w pokoju dziennym.

Oświetlenie wokół domu pomaga również wydobyć urok posadzonych na działce drzew, krzewów czy kwiatów, a także wybudowanych na niej altanek czy oczek wodnych. W tym przypadku najkorzystniejszym wyborem będą niskie lampy solarne, które można umieścić bezpośrednio w ziemi. Zapewniają one niezbyt mocne, ale przyjemne światło, które prezentuje się w różnych miejscach w ogrodzie bardzo naturalnie. Ponadto tego typu elementy oświetleniowe zewnętrzne mogą posłużyć do wyznaczania chodników czy podjazdów, by poruszanie się po nich było łatwiejsze.

Sklep studioswiatla.pl pomoże w dobraniu odpowiedniego rodzaju oświetlenia zewnętrznego.