Wydawać by się mogło, że przy tak rozwiniętym rynku mieszkaniowym, jak ma to miejsce we Wrocławiu, nie jest trudno znaleźć wymarzone cztery kąty. Jednak sam wybór mieszkania jest obarczony sporym ryzykiem i wiąże się z koniecznością podjęcia wielu istotnych decyzji. Przy wszystkich kwestiach związanych z samą estetyką lokalu i jego lokalizacją, pozostaje jeszcze pytanie, jak ważne jest to, od kogo swoje wymarzone M kupujemy. Przy wyborze rynku pierwotnego będzie to najprawdopodobniej deweloper. Czy decyzja odnośnie tego jest faktycznie istotna? I jak sprawić, by był to wiarygodny deweloper?

Najlepsi deweloperzy – Wrocław miastem z tradycjami

Dobry deweloper nie tylko pomoże Ci przy wyborze najlepszego mieszkania dla Ciebie, ale będzie także gwarantem Twojej inwestycji. Choć minęły już czasy, kiedy było głośno o nieuczciwych inwestorach, którzy nie wywiązywali się z podpisanych umów, to jednak nadal warto jest dmuchać na zimne. Przedsiębiorca, z którym podejmiesz współpracę musi być bezwzględnie wiarygodny. Deweloper powinien wykazać się co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w branży i mieć już zrealizowane inwestycje. Nie twierdzimy, że początkująca firma nie może być uczciwa. Oczywiście że może. Jednak nie masz na to żadnych dowodów, poza ich słowami. Inwestując tak duże pieniądze warto mieć pewność, że jest to dobry deweloper. Wrocław ma na tyle duży rynek mieszkaniowy, że z pewnością znajdziesz firmy z wieloletnim doświadczeniem.

Firma, z którą się dobrze współpracuje

Miej na uwadze, że relacje z deweloperem są naprawdę bardzo ważne. To z nim będziesz ustalał kwestie związane z jedną z największych inwestycji w Twoim życiu. Od tego, jaką kulturę ma dana organizacja, zależy Wasza współpraca. Czy firma jest otwarta na zmiany lokatorskie? Czy możesz porozmawiać z architektem lub uzyskać u dewelopera porady związane z zakupem mieszkania? Współpraca z deweloperem nie musi być udręką, a nawet nie powinna. Zwróć uwagę, czy osoba z którą rozmawiasz jest faktycznie zainteresowana tym, co mówisz. Jak wygląda kwestia podpisania umowy? Czy wszystkie zapisy są dla Ciebie jasne? A jeśli nie – czy jest ktoś, kto wyjaśni Ci niezrozumiałe kwestie?

Powyższe pytania mogą wydawać się nieistotne, jednak będą rzutować na Twoje zadowolenie z wyboru dewelopera. W samym Wrocławiu jest kilkaset firm tej branży. Jeśli nie jesteś przekonany co do uczciwości człowieka, z którym rozmawiasz – przed podpisaniem umowy swobodnie rozejrzyj się na rynku i sprawdź, czy w innym miejscu lepiej Cię potraktują. To akurat jest ogromna zaleta tak dużego miasta, jakim jest Wrocław. Deweloper po prostu musi słuchać swojego klienta, a jeśli nie – powinien liczyć się z tym, że nikt nie będzie chciał z nim współpracować.

Nie tylko ceny

Dochodzimy do najbardziej wrażliwej kwestii – cen mieszkań i usług dewelopera. Przy tak ogromnym wydatku, jakim jest zakup nowego mieszkania, cena nie może być jedynym kryterium. Owszem – jesteśmy mocno ograniczeni naszymi funduszami lub zdolnością kredytową. Warto jednak mieć pewność, że inwestujemy w dobry wybór. Dowiedz się zatem, z jakich technologii korzysta deweloper i czy jest on znany z wysokiej jakości swoich budynków. Jeśli spotykasz się z wieloma negatywnymi informacjami na temat danego inwestora – skonfrontuj je bezpośrednio z deweloperem. Przecież chcesz mieć pewność, że dostaniesz dobrze wykonane mieszkanie w solidnym budynku. Informacje o przeciekających dachach lub pojawiającym się grzybie w nowych mieszkaniach jakiegoś dewelopera, powinny Cię skutecznie od niego odstraszyć. Oczywiście, takie opinie mogą być tylko i wyłącznie pomówieniami. Upewnij się zatem, czy to, o czym czytałeś, jest prawdą. Jeśli tak – dopytaj, co firma planuje zrobić, by uniknąć takich błędów w przyszłości. Jeśli jednak deweloper nie uważa takich wad za problem, lepiej poszukaj mieszkania u kogoś innego.

Więcej informacji na stronie www.mojdom.com.pl/o-nas