woda z kranu

Aktualnie wiele osób zadaje sobie pytanie, czy picie wody z kranu jest bezpieczne. Niektórzy z nich obawiają się, że może to być ryzykowne dla zdrowia. Jednocześnie chcieliby zrezygnować ze zwyczaju kupowania wody mineralnej w plastikowych butelkach, ponieważ nie zawsze jest dobrej jakości.

Ważne są także argumenty przemawiające za ekologicznym stylem życia. Ilości odpadów, kilogramy plastiku i ślad węglowy, jaki pozostawia transport wody od miejsca jej czerpania do sklepu, a następnie do domu, to obciążenie dla środowiska. Kto lubi noszenie ciężkich zgrzewek z wodą? Zdrową alternatywą dla wody kupowanej w butelkach jest montaż filtra przy kranie i picie zdrowej, oczyszczonej kranówki. Jaki filtr wybrać? Podpowiadamy jakie rozwiązania najbardziej sprawdzą się w domu dla rodziny do picia i używania w kuchni, do mycia warzyw, owoców i do gotowania.

 

Filtry z odwróconą osmozą

Bez środków chemicznych i wyłącznie dzięki naturalnym procesom działają filtry z odwróconą osmozą. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych sposobów, by oczyścić wodę. Dzięki nim po filtrowaniu woda jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, mikroorganizmów, czy związków rozpuszczonych. Jak już wspomnieliśmy, proces ten jest całkowicie naturalny. Wodzie przywraca się naturalną strukturę jeżeli korzystamy z bardziej zaawansowanych modeli filtrów z jonizatorem.

Odwrócona osmoza – na czym dokładnie polega ten proces?

Odwrócona osmoza to kilkustopniowe, precyzyjne filtrowanie z udziałem najnowszej  technologii. Do uzyskania wysokiej czystości wody, wykorzystywane są takie filtry, jak sedymentacyjny polipropylenowy, blok węglowy, membrana osmotyczna oraz filtr liniowy z węglem aktywnym. Może to brzmieć nieco skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest proste. Przez całą sekwencję różnych filtrów przepływa woda, a każdy z rodzajów materiału filtrującego zatrzymuje określone zanieczyszczenia. Filtry odwróconej osmozy gwarantują komfort i bezpieczeństwo używania całkowicie oczyszczonej i bezpiecznej wody do picia z kranu. Pięciofiltrowa technologia rekomendowana jest dla osób, które używają wody z kranu do gotowania, ekspresów do kawy i innych sprzętów gospodarstwa domowego.

Wybierz filtr do swoich potrzeb

Sklep z filtrami odwróconej osmozy myaqua.pl to doskonałe miejsce, aby zaopatrzyć się w filtr odpowiadający potrzebom całej rodziny. Najbardziej wszechstronne rozwiązanie to siedmiostopniowy filtr z jonizatorem wody. Obok tej propozycji nie można przejść obojętnie. Filtry RO7 należą do najnowocześniejszych urządzeń dedykowanych do stosowania w domu. Przewyższają jakością wszystkie systemy, które poznałeś do tej pory. Producent wyposażył go w dodatkowy bioceramiczny wkład. Woda oczyszczana przez filtr jest jednocześnie jonizowana, co nadaje jej prozdrowotne walory. To produkt dla klientów, którzy nie idą na żadne kompromisy. Szukasz najwyższej jakości dla swojej rodziny? Wybierz najlepszy filtr do wody z jonizatorem i korzystaj ze zdrowej wody z kranu w swoim domu.