dekoracyjne grzejniki łazienkowe

Rozważasz zakup grzejnika dekoracyjnego do swojej łazienki? Sprawdź czym kierować się podczas wyboru tego rodzaju wyposażenia.

W chwili obecnej zdecydowana większość osób przykłada sporą uwagę do wyglądu swojego domu czy też mieszkania. W istocie; przestrzeń – poza komfortem oraz użytecznością – powinna również dostarczać nam swego rodzaju wrażeń estetycznych. W końcu niemalże każda osoba czuje się zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach, które urządzone są w sposób cieszący oko. Co ciekawe, obecnie zwracamy również uwagę na oryginalną, niecodzienną formę wyposażenia. Wspomniane fakty tyczą się dosłownie każdego rodzaju sprzętu, w tym również grzejników. Jak się bowiem okazuje obecnie ten typ produktów ma niewiele wspólnego z grzejnikami żeberkowymi, które dominowały w naszych domach kilkanaście lat temu. Jak wobec tego prezentują się nowoczesne grzejniki dekoracyjne? Czy warto sięgać po opisywany typ wyposażenia?

Grzejniki dekoracyjne

Nowoczesne dekoracyjne grzejniki łazienkowe coraz częściej przypominają swoją formą geometryczne rzeźby, tym samym zostawiając daleko w tyle design, jakim charakteryzowały się tradycyjne grzejniki łazienkowe. Aktualnie producenci tego rodzaju wyposażenia wręcz prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych wzorów, przy czym zdecydowana większość modeli posiada kształt fantazyjnych figur geometrycznych, z reguły wykonanych z elementów w kształcie klasycznego odcinka prostego. Naturalnie w portfolio produktowym sporej części marek znajdziemy także grzejniki dekoracyjne owalne. Czy tylko? Zdecydowanie nie. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań z pewnością zainteresują się modelami do złudzenia przypominającymi rzeźby sztuki nowoczesnej. Warto dodać, iż większość grzejników produkowana jest w odcieniach srebra i czerni, niemniej jednak na rynku obecne są także grzejniki kolorowe. Nie bez powodu zwracamy uwagę na kolor opisywanego elementu wyposażenia. Wbrew pozorom – poza aspektem wizualnym – posiada on również swego rodzaju funkcję praktyczną. Otóż spore znaczenie ma zastosowana powłoka malarska. Jeśli takowa została odpowiednio wykonana, to zabezpieczy ona grzejnik przed ewentualną korozją.

Jak wybrać grzejnik?

Obecnie w zdecydowanej większości sklepów znajdziemy zarówno grzejniki wodne zasilane z c.o., jak i elektryczne czy też wodne z grzałką elektryczną. Warto zauważyć, że grzejniki elektryczne polecane są wyłącznie do łazienek, które wymagają jedynie sporadycznego dogrzania. Nie są one w stanie samodzielnie ogrzać całej łazienki z uwagi na niewielką moc. Zupełnie inaczej jest w przypadku grzejników konwektorowych. Ich sposób działania przypomina nieco ogrzewanie podłogowe z tą różnicą, że w przypadku grzejników konwektorowych mamy do czynienia z mniejszą bezwładnością cieplną oraz wyższą temperaturą obszaru grzejnego.

Warto dodać, że bez względu na rodzaj wybranego grzejnika zawsze należy zadbać o to, aby miał on odpowiednią moc grzewczą. Jaką konkretnie? W ustaleniu wspomnianego parametru pomoże nam sprzedawca. Wystarczy, że podamy mu wymiary łazienki, a specjalista sam dobierze model odpowiadający naszym potrzebom. Na końcu należy zawrócić uwagę na dodatkowe możliwości grzejnika. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju wieszakach czy też haczykach, które nierzadko stanowią integralną część sprzętu. Wbrew pozorom często odgrywają one sporą rolę w codziennym użytkowaniu, nie warto zatem bagatelizować ich znaczenia.