Ślub oraz przyjęcie weselne poza mnóstwem niezapomnianych chwili i radości niosą również wiele wyzwań.  Organizacja wymarzonego wesela jest bardzo stresującym przedsięwzięciem. Zwłaszcza, jeśli o każdy najmniejszy detal trzeba zadbać osobiście. Samo poszukiwanie inspiracji potrafi zająć bardzo wiele czasu. Dobranie odpowiednich akcesoriów, dekoracji i dodatków, tak, aby stanowiły spójną całość, to nie lada wyzwanie.

Jak zorganizować przyjęcie i nie zwariować?

Samo dobranie daty i miejsca spotkania to jedynie wierzchołek góry lodowej. Dotyczy to zarówno wesel jak i innych dużych eventów. Bardzo często na ogólny odbiór całej uroczystości mają z pozoru nieistotne detale – takie jak drobne upominki dla gości czy zabawne akcesoria, które urozmaicą zdjęcia z imprezy. Ich odpowiednie dobranie jest bardzo trudne. Szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na przyjęcie tematyczne.

Opcją godną polecenia jest zadbanie o odpowiednie gadżety weselne. Lily Decorations to firma, która od lat zajmuje się organizacją przyjęć ślubnych. Jej pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bez właściwej oprawy, żadna zabawa się nie uda. Nic tak nie rozbawi gości, jak wąsy lub usta na patyku. Warto zainwestować w śmieszne akcesoria do zdjęć. Rodzina i przyjaciele na pewno wezmą udział w zabawnej sesji fotograficznej z różnego rodzaju ramkami lub kreatywnymi napisami.

Nie zapominaj o torcie weselnym!

Tradycyjny tort weselny to piętrowe ciasto pokryte białym lukrem. W dzisiejszych czasach można sobie jednak pozwolić na odrobinę szaleństwa. Jeżeli para narzeczeńska jest kreatywna, warto sprawić rodzinie niespodziankę i postawić na kolorowy tort z ciekawym udekorowaniem. Podobnie jest w przypadku kształtu. Klasyczny tort weselny składa się z kilku poziomów i zwęża się ku górze. Każda z warstw ma owalną formę. Nie musi tak jednak być. Obecnie bardzo modne są torty kwadratowe lub o innym niestandardowym kształcie.

W jaki sposób udekorować tort? Najprościej zamówić w cukierni figurki z masy cukrowej. Tego rodzaju masa pozwala na ukształtowanie dowolnych form, np. kwiatów lub kokard. Warto jednak zadawać sobie sprawę z tego, że czasami mniej znaczy więcej. W ostatnim czasie wiele par postawiło na minimalizm – unika się zbędnych ozdób. Stawia się na jeden dominujący kolor oraz na ciekawe zwieńczenie, może być nim np. topper. Lily Decorations posiada w swojej ofercie ciekawe ozdoby tego rodzaju. Są to specjalne napisy, które wyrażają uczucia i które można zachować sobie na pamiątkę po wyśmienitej zabawie.