Wymiana baterii macbook air

Wybór dobrego serwisu nie jest rzeczą prostą, dużo firm deklaruje się do pomocy, jednakże nie wszystkie z nich są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Jak wiadomo, oddanie sprzętu w dobre ręce przyniesie nam dużo radości o raz spokoju. W innym przypadku możemy poczuć stres i poczucie, że zostajemy narażeni na dodatkowe koszty naprawy. W artykule skupimy się na tym, na co zwrócić uwagę przed oddaniem sprzętu oraz na jakich zasadach wygląda wymiana poszczególnych elementów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Serwis macbook — jaki wybrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na firmy, które skupiają się stricte na naprawie produktów firmy Apple. Jest to rzecz pierwszorzędna, którą musisz uwzględnić przy wyborze. W przypadku takiej firmy serwisanci zajmujący się naprawami przechodzą szereg profesjonalnych szkoleń, dodatkowo posiadają duże doświadczenie w naprawach tego typu sprzętów. Dzięki temu bez obaw poradzą sobie z bolączkami, które dosięgły Twój sprzęt.

Jak wiadomo, dobry serwis to i wykwalifikowani serwisanci, a także profesjonalny sprzęt, który jest niezbędnym elementem do naprawy. Przez złożoność systemów, jakie oferuje firma Apple, tylko wykwalifikowane firmy są w stanie sprostać wyzwaniu naprawy tego rodzaju sprzętów. Przed wyborem zwróć także uwagę na opinie klientów, którzy wcześniej korzystali z usług danej firmy. Klienci są bardzo często źródłem dobrych informacji. Serwis macbook musi posiadać wiele dobrych. Ponadto zawsze możesz skontaktować się osobiście z serwisem Apple i dopytać o wszystkie potrzebne Ci informacje.

Poniżej przedstawimy najczęstsze problemy związane z naprawą MacBook’ów, oraz wyjaśnimy, jak wygląda przebieg naprawy.

Wymiana matrycy w MacBook’u

Wymiana matrycy macbook jest to bardzo popularna usterka, która najczęściej spowodowana jest uszkodzeniem mechanicznym, zalaniem, a także otarciem powłoki antyrefleksyjnej. Podczas naprawy najczęściej montowane od początku są:

  • nowe, oryginalne skrzydło,
  • matryca, przy czym zachowana jest górna pokrywa,
  • montaż oryginalnego skrzydła, które wpierw zostało zdemontowane,
  • usunięta zostaje także powłoka antyrefleksyjna,

Wymiana baterii w MacBook’u air — kiedy przychodzi jej kres?

Wymiana baterii macbook air najczęściej konieczna jest w przekroczeniu bariery około 1000 cykli ładowań. Wymiana baterii w macbooku często jest zabiegiem wykonywanym w szybkim tempie, dlatego też nie zawsze konieczna jest rezerwacja terminów, jeżeli serwis znajduje się niedaleko Ciebie. Wymiana baterii jest wskazana jeżeli często używasz swojego maca w różnych miejscach, a nie chcesz nosić wszędzie ładowarki ze sobą.