W szkołach bierzemy udział w lekcjach wielu różnych przedmiotów. Uczymy się języka polskiego, matematyki, biologii, geografii, historii, fizyki, chemii, informatyki, także języków obcych, aby wspomnieć tylko o niektórych z przedmiotów szkolnych. Jakie z nich jednak najbardziej przydają się w życiu?

Często można spotkać się z przekonaniem, że szkoła nie uczy niczego przydatnego w życiu. Rzeczywiście, jest wiele przedmiotów oraz zagadnień, które nie będą potrzebne nam pod kątem zajmowanego w przyszłości stanowiska. Warto jednak pamiętać o tym, że szkoła przekazuje przede wszystkim informacje ogólne, które kształtują nas jako człowieka, który powinien znać to, co go otacza. Są jednak też takie przedmioty, którzy rzeczywiście mogą przydać się nam w życiu.

To, które przedmioty szkolne będą pomocne w znalezieniu przyszłej pracy, zależy głównie od tego, w jakim kierunku planujemy edukację. Dla osób chcących pracować w kierunkach związanych z medycyną czy biologią, to właśnie te przyrodnicze przedmioty będą najbardziej wartościowe. Z kolei osoby chcące pracować w IT powinny skupić się na informatyce oraz na matematyce. Zdecydowanie najbardziej uniwersalne pod kątem przydatności są z kolei języki obce, ponieważ są one pomocne niezależnie od tego, jaki chcemy wybrać dla siebie w przyszłości zawód.

Warto pamiętać o tym, że obecnie język angielski, który nauczany jest w większości szkół, nie jest traktowany już tylko jako specjalną umiejętność, ale raczej jako niezbędna kompetencja. Angielski wymagany jest na wielu stanowiskach – od przedstawiciela handlowego, poprzez programistę, a skończywszy na osobie pracującej w call center lub kierowniku budowy. Warto wobec tego przykładać się do angielskiego, ponieważ jego dobra znajomość znacznie ułatwia start w dorosłe życie.

Warto też znać inne języki obce. Na kursy języków niemieckiego, francuskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego zaprasza Szkoła Nauki Języków Obcych Lincoln z Warszawy (warszawa.lincoln.edu.pl). Pełna oferta kursów językowych szkoły jest przedstawiona na jej stronie warszawa.lincoln.edu.pl.