szkło dla alergików

Alergie można mieć na wszystko. Wystarczy, że organizm błędnie odczyta substancję, z którą ma do czynienia i zacznie produkować przeciwciała. Może się stać tak, że nieświadome wdychanie pyłków sosny zatka nos i sprawi, że opuchną oczy. Jedną z bardziej uciążliwych alergii jest uczulenie na nikiel. Do tej pory nie znaleziono skutecznego remedium na uczulenie na ten metal. Jedyne co można zrobić to unikać kontaktu z nim, a to może okazać się trudne.

Jeśli nie jesteś alergikiem, to rozejrzyj się po swoim domu. Wiele metalowych przedmiotów, które tam znajdziesz, zawiera nikiel. Spójrz na opaskę swojego zegarka, sprzączkę od paska w spodniach, metalowe guziki. A to nie jedyne jego źródła. Naukowcy twierdzą, że uczulenie na nikiel może być nabyte. Np. od długiego kontaktu z tym metalem. Jony niklu mają właściwość penetrowania skóry i trafiania do krwi. Jeśli miałbyś uczulenie, na Twojej skórze pojawiłaby się wysypka przypominająca egzemę. Jeśli nie masz alergii, to dobrze, żebyś wcześniej się zabezpieczył i unikał produktów zawierających nikiel.

Alergia na nikiel a szkło

Jeśli masz alergię, to z wielu przedmiotów codziennego użytku musiałeś zrezygnować lub znaleźć dla nich zamienniki. Na pewno zwracałeś uwagę przede wszystkim na produkty metalowe. A czy pomyślałeś o szkle? Intuicja podpowiada, że szkło samo w sobie jest bezpieczne. Owszem, szkło niezawierające metalowych domieszek nie uczula. Dopiero to dobrej jakości jest nieszkodliwe dla alergików. Wybierz szkło sprawdzone pod kątem bezpiecznego stosowania przez alergików.

Szkło odpowiednie dla alergików nie może wydzielać toksycznych substancji. W świetle badań i statystyk najczęściej uczulają metale, zwłaszcza nikiel. Różni producenci szkła oferują naczynia pozbawione tego metalu” – informuje ekspert z Porcelana24.pl.

Producenci szklanych akcesoriów domowych wychodzą naprzeciw potrzebom osób z alergiami. Oferują szklane produkty, które zastępują te metalowe.

Szklana alternatywa dla metalu

Odpowiednie szkło dla alergików nie wydziela toksycznych substancji. Czasami bardzo trudno znaleźć alternatywę dla niklowanej stali. Czy pomyślałeś kiedyś o czajniku do gotowania wody z materiału innego niż metal? Czajnik z grubego żaroodpornego szkła borokrzemowego jest bezpieczny dla alergików. Dobrej jakości szkło nie przebarwia się pod wpływem podgrzewania, jak to ma miejsce w przypadku metalu. Szklany czajnik jest przezroczysty. Dzięki przejrzystości szkła widzisz, czy woda już się gotuje. Nie musisz już oceniać intuicyjnie, czy wlałeś jej wystarczająco. Ponieważ ma zdejmowaną od góry pokrywkę, łatwo się go czyści i napełnia. Czajnik szklany jest oryginalnym urządzeniem domowym, zaskoczysz nim swoich gości. Dzięki temu życie z alergią staje się trochę mniej uciążliwe.