kaszel przy zapaleniu oskrzeli

Pierwsze objawy zapalenia oskrzeli mogą przypominać przeziębienie, ale nie można ich lekceważyć. Jest to bowiem niebezpieczna choroba dla dolnych dróg oddechowych. Konieczne jest zażywanie odpowiednich leków i dobry syrop, który złagodzi uciążliwy kaszel. Jaki syrop wybrać?

Pierwszym symptomem, który może wskazywać na zapalenie oskrzeli jest uciążliwy, bardzo męczący kaszel. Początkowo suchy, ale z czasem zaczyna się wykrztuszać również wydzielina. Towarzyszą mu bóle głowy, niewielka gorączka, złe samopoczucie i osłabienie organizmu. Zapalenie oskrzeli może być ostre albo przejść w stan przewlekły. Wbrew pozorom ostre jest mniej groźne, ponieważ szybciej ustępuje, ale nieleczone może się przerodzić w poważniejszą chorobę. Dlatego tak ważne jest skorzystanie z pomocy lekarza już przy pierwszych objawach. Przepisze odpowiednie i poleci syrop na kaszel. Jednym z często rekomendowanych w takich przypadkach preparatem jest Fenspogal, ponieważ jest to syrop, który łagodzi kaszel towarzyszący właśnie zapaleniu oskrzeli czy płuc.

Ponieważ kaszel w zapaleniu oskrzeli jest raczej suchy, powinniśmy stosować syropy, które zmniejszą jego intensywność i sprawią, że napady będą rzadsze. To ważne, ponieważ dzięki temu organizm będzie mniej osłabiony, a sen stanie się bardziej wydajny. Fenspogal i inne syropy o działaniu leczniczym w przypadku kaszlu suchego przyczynią się do szybszego powrotu zdrowia. Ważne jest jednak wybieranie syropów, których działanie zmniejszy intensywność i częstotliwość napadów kaszlu, a nie ułatwi wykrztuszanie wydzieliny, ponieważ oba efekty wykluczają się nawzajem. Fenspogal ma również działanie przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela, dlatego często jest rekomendowany pacjentom w leczeniu chorób zapalnych dolnych dróg oddechowych.