krótkowzroczność

Krótkowzroczność, zwana jest również miopią i jest schorzeniem, które dotyczy według różnych szacunków nawet ponad półtora miliarda ludzi na całym świecie.

To obecnie najbardziej rozpowszechniona wada wzroku, ale są również dobre wiadomości – to również wada wzroku, która poddaje się znakomicie leczeniu i co najważniejsze, korekcji wzroku przy pomocy chociażby okularów czy soczewek kontaktowych. 

Krótkowzroczność – jak widzi krótkowidz?

Najprościej rzecz ujmując to wada wzroku charakteryzująca się trudnościami w widzeniu obiektów znajdujących się w oddali. Znacznie lepiej osoba dotknięta tą wadą wzroku radzi sobie z widzeniem przedmiotów bliskich sobie. Właśnie dlatego często takie osoby przysuwają tekst bliżej lub starają się wytężyć wzrok. Powodem jest deformacja, która powoduje skupienie obrazu przed siatkówką zamiast bezpośrednio na niej. Rozmazanie obrazu w trakcie jazdy samochodem może być niebezpieczne, a w przypadku chociażby zajęć edukacyjnych może powodować problemy ze zrozumieniem materiału. To tylko niektóre z wielu dolegliwości i trudności, z którymi przychodzi się mierzyć osobom z tym zaburzeniem widzenia. 

Pamiętaj o regularnych wizytach – zwłaszcza w przypadku dzieci

Na dłuższą metę to przede wszystkim regularne wizyty u okulisty mogą zapewnić nam życie w zdrowiu. Szczególnie w przypadku dzieci jest to działanie niezwykle ważne. Regularne wizyty kontrolne u okulisty mogą zapewnić wykrycie wady wzroku na wczesnym etapie rozwoju. Bardzo często pojawia się ona właśnie u małych dzieci, co może być w kolejnych latach przyczyną trudności w nauce, a w konsekwencji nawet poważnych wad rozwojowych. Zadbanie o zdrowie oczu naszego dziecka może również pośrednio przyczynić się do osiągania lepszych wyników sportowych, a także rozwoju fizycznego. Dzieci widzące znacznie słabiej mniej chętnie oraz rzadziej aktywizują się również z tego powodu. Nie pozwólmy na to, by krótkowzroczność była przeszkodą w rozwoju naszej pociechy. 

Dowiedz się więcej na Coopervision.pl.

Soczewki kontaktowe – doskonałe na krótkowzroczność

Od bardzo wielu lat oczywiście stosuje się przede wszystkim okulary. Doskonałą metodą kolekcji krótkowzroczności  są jednak soczewki kontaktowe, po które sięga coraz to więcej osób. Również u młodych osób oraz dzieci stosowanie soczewek kontaktowych jest możliwe. Są one zbawienne w przypadku osób, które cenią sobie przede wszystkim komfort, a także nie lubią uczucia noszenia okularów na nosie. Dodatkowo również soczewki kontaktowe pozwalają na znacznie więcej aktywności fizycznych, aniżeli okulary.