Nowoczesne wnętrza wymagają niekonwencjonalnych rozwiązań. Do nich zaliczają się szklane drzwi. Obecnie mamy już wszystko: szklane balustrady, stoły, różnorodne wykończenia ze szkła, a nawet szklane schody. Przyszedł również czas na szklane drzwi. Czy jednak na pewno są praktyczne?

Zalety szklanych drzwi

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Tylu ile mają zwolenników, tylu zapewne znajdzie się przeciwników. Chociaż obecnie istnieje wiele rodzajów szkła oraz właściwie niezliczone możliwości projektowania drzwi z tego materiału, że zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, e pasują właściwie do każdego rodzaju wnętrza. Można dowolnie wybierać kolor, wzór. Istnieje możliwość zamontowania ich w różnego rodzaju ramy. Najczęściej wykonuje się je z hartowanego szkła. Dzięki temu są odporne i właściwie niemożliwe jest ich rozbicie. Jeśli nawet się tak stanie – taki rodzaj szkła jest jak najbardziej bezpieczny. Nie ma ostrych elementów, które mogłyby zrobić komuś krzywdę. Kruszą się one jak kryształ. Szklane drzwi świetnie doświetlają wnętrze i optycznie je powiększają. Wówczas pokoje wydają się bardziej przestronne. Dlatego też coraz częściej takiego rodzaju drzwi montuje się w łazience. Przepuszczają światło z innych pomieszczeń, co w konsekwencji pomaga zwłaszcza przy ciemnej łazience. Ponadto szkło doskonale znosi wilgoć i posiada niezwykłe walory estetyczne. Powszechnym zarzutem jest to, że jest zmniejszony poziom prywatności z powodu ich przejrzystości. Jednak możemy wybierać spośród różnych rodzajów szkła: przejrzystego, matowego, metalicznego itp. Istnieje, więc możliwość odpowiedniego połączenia poszczególnych rodzajów szkła w taki sposób, aby nie zachwiały one naszej prywatności.

Gdzie kupić szklane drzwi?

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed zakupem jest zastanowienie się, w których pomieszczeniach chcesz zamontować takie drzwi. Czy będą to wszystkie pomieszczenia czy tylko wybrane. To ważne, ponieważ pozwoli na przygotowanie spójnej koncepcji. Jeśli chodzi już o zakup, to najlepiej jest zamówić je u profesjonalnej firmy, np. Beluglass. Specjaliści przyjadą, zrobią odpowiednie pomiary, a następnie wycenią i wyprodukują czy nawet zamontują drzwi. Możesz wybrać spośród gotowych modeli, ale również stworzyć własny projekt. Warto również podpytać o zdanie specjalistów z Beluglass, którzy pomogą w doborze odpowiedniego koloru, rodzaju szkła. Być może uda się stworzyć jeszcze inna koncepcję, która znacznie bardziej wpasuje się w Twoje gusta i wymagania oraz idealnie skomponuje się z wnętrzem.