szampon na wypadanie włosów

Coraz wecuj osób boryka się z problemem stopniowej utraty włosów. Niestety są to ludzie coraz młodsi, szczególnie mężczyźni, choć i kobiety nie są wolne od tej przykrej dolegliwości.

Wypadaniu włosów sprzyja szereg rożnych czynników: ciągły stres, napięcia, brak snu, przyjmowanie niektórych leków, odchudzanie, zła dieta i przebyte choroby. Jednak w większości przypadków winne są geny i źle funkcjonujący system immunologiczny.

Co więc robić, aby choć trochę zatrzymać ten postępujący proces? Zacznij od wzbogacenia jadłospisu o świeże warzywa i owoce, produkty zawierające witaminę B, A oraz minerały, takie jak: selen, magnez, cynk czy żelazo. Zadbaj o włosy podczas mycia i suszenia, delikatnie się z nimi obchodząc oraz chroń je przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, przede wszystkim słońca.

Bardzo ważne są tez odpowiednie kosmetyki, chroniące w pewnym sensie przed utratą włosów, przez ich wzmacnianie. To różnego rodzaju balsamy, maseczki, oleje, a przede wszystkim szampon na wypadanie włosów. Musi być to preparat, który oprócz właściwości pielęgnacyjnych, powinien posiadać składniki wzmacniające i odżywiające cebulki – witaminy, mikropierwiastki i aminokwasy. Dzięki systematycznemu stosowaniu tego kosmetyku zwiększy się przyczepność włosa do cebulki, a włosy zostaną odpowiednio odżywione.

Warto zaopatrzyć się w szampon aktywizujący, który przyspiesza fazy wzrostu włosa oraz zagęszcza i utrwala czuprynę. Dzięki użyciu odpowiednich składników w takich preparatach, mieszki włosowe są chronione przed bliznowaceniem, a otoczka kolagenowa nie wokół korzenia. Struktura włosa zostaje odbudowana, a woda we włosach zatrzymana.

Stosując szampon na wypadnie włosów, używaj też innych preparatów, które wspomogą jego działanie. Są to np. balsamy, rewitalizujące, serum, eliksiry , płyny i kuracja w ampułkach. Sposobów chroniących przed wypadaniem włosów jest naprawdę bardzo dużo. Skomponuj swój zestaw i ciesz się jak najdłużej zdrową , gęstą czupryną.