stojak na gazety

Materiały drukowane, czyli reklama typu POS, to doskonałe uzupełnienie strategii marketingowej z wykorzystaniem różnych kanałów.

Mają zadanie typowo informacyjne, są też tanie, ale wykazują doskonałą skuteczność. Nie da się ukryć, że materiały drukowane są wykorzystywane powszechnie, a firmy inwestują właśnie w takie w pierwszej kolejności.

Lada sklepowa

Zapewne nie raz widziałeś ulotki, katalogi firmowe, broszury albo gazetki rozłożone na ladzie sklepowej? Trzeba przyznać, że to miejsce jest dobrze zauważalne, ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy potencjalny klient do kasy podchodzi. Jeśli podchodzi to już wtedy, gdy w koszyku trzyma wybrany produkt. Ulotki nie są więc do końca skuteczne, bo jeśli decyzja zakupowa została już podjęta, to po co odbiorca ma czytać o kolejnej ofercie? Najczęściej bierze materiał drukowany, by dowiedzieć się więcej lub pozyskać informacje na przyszłość celem rozszerzenia swojego asortymentu produktów wybranej firmy.

Warto jednak nadmienić, że najlepszym miejscem na ekspozycję materiałów drukowanych jest główny korytarz albo strefa tuż przy wejściu do danego obiektu. Właśnie tam powinien znaleźć się stojak na gazety firmowe, ulotki czy katalogi.

Stojak na gazety

Wystarczy inwestycja kilkuset złotych, by cieszyć się doskonałym ekspozytorem na materiały drukowane, które mają brać udział w promocji firmy i produktów, które ta oferuje. Właśnie za tyle można nabyć trwały stojak na gazety, który będzie służył przez co najmniej kilka lat. Ustawiony przed wejściem bądź w głównym korytarzu sklepu będzie niezwykle skuteczny. Po gazetkę sięgnie potencjalny klient zainteresowany ofertą punktu handlowego czy usługowego.

Pamiętajmy, że taki stojak na gazety i inne materiały drukowane jest tańszą, co nie znaczy, że gorszą wersją rozpowszechniania reklamy w formie papieru. Inwestycja w hostessy nie zawsze jest możliwa właśnie ze względów finansowych. Warto też zaznaczyć, że stojak można z łatwością przenosić w dogodne miejsce. Sprawdzi się również na konferencjach, targach i innych wydarzeniach branżowych, w zależności od biznesowych potrzeb.

Praca hostessy

W miejscu sprzedaży powszechna jest również praca hostess. Pewnie często jesteś namawiany do degustacji jakiegoś produktu albo wzięcia ulotki czy wydrukowanego rabatu na produkty danej firmy? To właśnie zadanie hostessy. Chodzi przecież o to, by zachęcić do skorzystania z oferty jak największą liczbę potencjalnych nabywców.

Trzeba jednak zaznaczyć, że praca hostessy chociaż skuteczna, to najczęściej jest o wiele droższa, niż ustawienie stojaka. Stawki pracy za każdą godzinę realizowania zawodowych obowiązków to kilkadziesiąt złotych. Czy współpraca z hostessami jest więc opłacalna? Jeśli tylko firmę na to stać, to oczywiście tak. Jeśli natomiast taka inwestycja mocno wpłynie na uszczuplenie firmowego budżetu, lepiej sprawdzi się stojak na materiały drukowane, który może eksponować ulotki czy gazetki stale, bez żadnych ograniczeń czasowych ani finansowych.