Płyty polietylenowe

Płyty polietylenowe cenione są ze względu na niskie zużycie cierne oraz niski współczynnik tarcia. Doskonale nadają się do części składowych maszyn jako tworzywo konstrukcyjne czy ochrony przedmiotów podczas transportu bądź magazynowania. Czym są płyty polietylenowe, jakie mają właściwości, a także jak można je wykorzystać? Podpowiadamy!

Czym są płyty polietylenowe?

Płyty polietylenowe powstają w procesie łączenia arkuszy pianki polietylenowej. Mają one określoną, jednakową gęstość. Przy jej produkcji zwraca się uwagę na rozmaite właściwości zarówno chemiczne, jak i fizyczne, by produkt końcowy miał odpowiednie parametry. Płyty polietylenowe stosuje się m.in. do wycinania kształtek i profili rozmaitych typów, które mają chronić zapakowany produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są niezastąpione podczas transportu czy magazynowania. Co więcej, na popularności zyskują laminowane powierzchniowo cienką warstwą pianki płyty, które mają znacznie wyższą gęstość. Ta kompozycja płyty polietylenowej umożliwia uzyskanie efektu ruchomej klamry, mającej za zadanie spiąć wycięte z płyty kształtki. To znaczące ułatwienie, które pozwala na przyspieszenie dokładnego, szczelnego, a co najważniejsze – bezpiecznego – zapakowania produktu. Pamiętaj jednak, by kupować je wyłącznie u sprawdzonych producentów, dzięki czemu masz gwarancję jakości i pewność, że płyty polietylenowe w stu procentach spełnią swoją rolę.

Cechy płyt polietylenowych

Płyty polietylenowe przede wszystkim w stu procentach podlegają recyklingowi, co jest niezwykle istotną cechą, biorąc pod uwagę dbałość o środowisko naturalne. Stanowią doskonałą ochronę przed wstrząsami i amortyzują, dlatego są niezastąpione podczas transportu. Co więcej płyty polietylenowe nie pozostawiają żadnych śladów bądź zarysowań na powierzchni ochranianego przedmiotu. Są całkowicie bezpieczne dla okrywających rzeczy. Płyty PE są elastyczne, niepylące, bezwonne. Co ciekawe, są także odporne na ściskanie. Płyty polietylenowe stanowią doskonałą alternatywę dla polistyrenu oraz poliuretanu, z której z pewnością warto skorzystać.