Sprzedaż plików w formacie cyfrowym staje się coraz popularniejsza. Od kiedy internet „rozkręcił się” na dobre, a przesyłanie danych zajmuje jedynie kilka sekund, konsumentom o wiele wygodniej jest kupować produkty cyfrowe, które nie zostaną zawieruszone – jak dawniej płyty, czy książki – podczas przeprowadzki, a w każdym momencie mogą je oni ściągnąć z bezpiecznych dysków wirtualnych. Rosnące zapotrzebowanie sprawia, że sprzedawcy również widzą w tym okazję biznesową, tylko jak zacząć sprzedawać pliki wirtualne? Sprawdźmy.

Dlaczego pliki wirtualne?

Sprzedaż plików wirtualnych jest dla klientów tym bardziej atrakcyjna, gdyż oprócz wygodnego dostępu, gwarantuje im to niemal natychmiastową – po zakupieniu – dostawę. Zakup artykułów w sklepach internetowych, może odstraszać wielu konsumentów ze względu na koszty dostarczenia produktu. W przypadku, gdy mowa o asortymencie wirtualnym, koszty te zredukowane są do zera.

Co sprzedawać w wirtualnej formie?

Sprzedaż produktów cyfrowych, to idealny sposób na dystrybucję i sprzedaż własnej twórczości: grafik, tekstów, książek, muzyki. Sklep internetowy z naszymi dziełami, to doskonały pomysł dla wszystkich zajętych rozwijaniem się i dalszym tworzeniem różnego typu artystów i specjalistów – od tych tworzących małe dzieła sztuki w postaci wysokiej jakości obrazów, do tych, którzy programują szablony stron internetowych.

W ramach sklepu internetowego można sprzedawać e-booki, audiobooki, pliki muzyczne, programy komputerowe, aktualizacje, pliki wideo i wiele, wiele innych.

Ty śpisz, a Twój sklep… sprzedaje!

Na platformie Sky-shop.pl nie musisz nawet myśleć o tym, żeby sprzedawać swój plik, czy też wysyłać go do nabywcy. Całość procesu zakupowego przebiega całkowicie automatycznie. A Ty masz czas, aby się zrelaksować lub zadbać o większą liczbę klientów – promując swój wirtualny market np. w social media.

Jeśli tylko masz taką ochotę, możesz sprzedawać również zwykłe produkty, których klient będzie otrzymywał również wirtualną formę przy zakupie.