Identyfikacja wizualna

Stare przysłowie mówi, że jak Cię widzą, tak Cię piszą. Dotyczy to nie tylko osób fizycznych i ich wyglądu zewnętrznego, ale również firm. Identyfikacja wizualna służy nie tylko temu, aby marka stała się rozpoznawalna, ale również budowała swoją własną kulturę organizacyjną. Ta zaś w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważna zarówno dla pracowników, jak i dla potencjalnych i stałych klientów.

Prezentacja na rynku

Konkurencja na rynku towarów i usług jest obecnie bardzo duża, stąd też zachodzi konieczność wyjścia frontem do klienta. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim trzeba mu pokazać, że nasza firma w ogóle istnieje na rynku i świadczy określone usługi bądź sprzedaje konkretne towary. Co więcej, identyfikacja wizualna ma na celu, aby dana firma pozostała w pamięci osoby, która choć raz się z nią zetknie. W tym celu wykorzystuje się chwytliwe hasła reklamowe, kolorowe logo czy hasło przewodnie firmy. Prezentacja dla klienta służy również temu, aby był on w stanie odróżnić naszą markę od innych, konkurencyjnych dla nas.

Cechy szczególne firmy

Obecnie najwięcej klientów przyciągają firmy, które nie tylko oferują produkty dobrej jakości w atrakcyjnych cenach, ale również dbają o sprawy społeczne, ważne dla ogółu. Nasza firma powinna zatem obrać kierunek, w którym chciałaby pójść, aby stworzyć dobry wizerunek społeczny. Możemy więc reklamować się jako marka, która bardzo dba o swoich pracowników i ich rodziny, na przykład zakłada przyzakładowe przedszkola i żłobki. Niektóre firmy reklamują się jako te, którym nie jest obojętne nasze środowisko naturalne i los planety. Możemy także walczyć o prawa zwierząt bądź pomagać osobom chorym. Wbrew pozorom takie działania mają wiele wspólnego z identyfikacją wizualną, ponieważ informacje o naszych czynach możemy umieszczać na opakowaniach produktów, w ulotkach reklamowych czy nawet reklamach telewizyjnych. Klient ma zidentyfikować naszą firmę jako taką, która dba o sprawy społeczne, a nie tylko o własne zyski.

Materiału do identyfikacji wizualnej

Identyfikacja wizualna marki wykorzystuje takie narzędzia, jak logo, nadruki, ubiór pracowników, krój pisma, druki firmowe, szata graficzna materiałów promocyjnych. Oczywiście stylistyka tychże nie może być nijaka – powinna ona jednoznacznie prezentować naszą markę, a co więcej być przyjemna dla oka. Wtedy też jesteśmy w stanie pozyskać większą liczbę klientów, a tych, którzy już korzystają z naszych usług, zachęcić do dalszej współpracy. Więcej na https://mentormarki.pl/