ograniczpicie.pl

Niestety, historii, w których to dzieci walczą o wyleczenie rodziców z alkoholizmu jest wiele. Cierpią dzieci, całe rodziny. Nie wiedzą co robić – dla nich leczenie alkoholizmu jest mało skuteczne. Najgorsza jest dla nich bezsilność. Nie da się zmusić nikogo, by przestał pić. Co, więc robić?

W pierwszej kolejności powinniśmy zapobiegać

Podobno alkohol, to jedyny legalny narkotyk, powodujący ogromne szkody w organizmie człowieka. Niestety, tutaj działania prewencyjne są mało skuteczne. Nic, więc dziwnego, skoro reklamy alkoholu pokazują młodych, świetnie bawiących się ludzi. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Niestety, ograniczenie reklam bądź ich całkowite wyeliminowanie jest niemożliwe – producenci muszą jakoś reklamować swoje produkty. Wszechobecne mówienie o tym, jak alkohol pomaga się zrelaksować niestety nie pomaga. Młodzi ludzie sięgają na początku po puszkę piwa, potem kolejną – przyzwyczajenia zostają. Zakładają rodziny i piją nadal. Bo lubią, bo lepiej się czują. Nie widzą jednak, jak ich ciągłe „bycie pod wpływem” wpływa na dzieci przebywające w ich towarzystwie.

Czy da się zmusić tatę, aby przestał pić?

Możesz próbować prośbą i groźbą, możesz walczyć wszelkimi sposobami – jeśli on nie będzie chciał, Tobie nie uda się mu pomóc. Możesz skorzystać z pomocy ośrodków terapii takich jak http://ograniczpicie.pl, które oferują wsparcie nie tylko alkoholikom, ale i osobom bliskim czy też współuzależnionym. Zaczynając od pomocy sobie jesteś w stanie osiągnąć sukces. Psycholog podpowie Ci jak walczyć z uzależnieniem bliskiej osoby. Otrzymasz coś, czego Ci brakuje – wsparcie w walce z chorobą. Wsparcie specjalistów, pozwoli Ci również w uświadomieniu alkoholikowi skali problemu. Sam możesz nie wiedzieć jak postępować. Tobą kierują emocje – a w walce z alkoholizmem konieczne jest odpowiednie podejście. Pamiętaj jednak, że w tym wszystkim musisz myśleć o sobie. Nie dbając o siebie, o swoją psychikę, nie będziesz mieć siły do wali. A choćbyś walczył wszelkimi sposobami, to uzależniony musi chcieć się leczyć, by terapia przyniosła efekty.