Już ponad 1 000 firm zajmujących się handlem w Polsce, Niemczech, Francji i Szwajcarii wykorzystuje usługi Comarch e-Sklep. Jest to nowa platforma znanej firmy, która ciągle jest rozbudowywana oraz wzbogacana o najnowsze funkcjonalności zgodne z kierunkiem rozwoju e-commerce. W ubiegłym roku łączna liczba zamówień zrealizowanych przez korzystających ze wspomnianego oprogramowania wyniosła 873 704. W przeliczeniu na kwotę pieniężną daje to zawrotną sumę 427 838 454.

Doskonale widać, że Comarch Optima to nie jedyne doskonałe narzędzie wspomnianej firmy. Z platformy Comarch e-Sklep korzystają nie tylko firmy detaliczne, ale również hurtownie pochodzące z bardzo różnych branż. Można w nich wyróżnić sprzedawców odzieży, sprzętu sportowego, kosmetyków, instrumentów muzycznych, zabawek oraz wielu innych. Comarch wykonał bardzo dobry krok w stronę rozwoju narzędzi e-commerce.

Przedstawiciel firmy tłumaczy, że rynek internetowego handlu ani na chwilę nie zwalnia tempa, lecz zachowuje stosunkowo wysoką dynamikę wzrostu. Internet przestaje być istotnym narzędziem tylko i wyłącznie dla firm prowadzących sprzedaż wysyłkową, ale zaczyna być również  ważny dla sieci handlowych oraz firm, które szukają różnorakich sposobów na dotarcie do swojego docelowego klienta. Zawsze cel jest jeden – prowadzenie skutecznej sprzedaży. Jak go osiągnąć? Zintegrowane oprogramowanie to jeden z kluczy do realizacji tych założeń.

Raporty pokazują, że liczba sklepów internetowych ciągle rośnie – w tym roku ma to być wzrost rzędu 7%. Zawsze jest tak, że wraz ze wzrostem ilości takich sklepów rosną również indywidualne oczekiwania klientów. Wobec tego, trzeba decydować się na różne zabiegi marketingowe, gdyż doskonale wiadomo o tym, że konkurencja nie śpi. Klienci szukają jak najlepszych doświadczeń zakupowych, które są związane z obsługą, indywidualizacją ofert oraz intuicyjnymi narzędziami realizacji zakupów. Trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami, aby móc sprostać tym wymaganiom i jednocześnie wybić się w gąszczu konkurencji.