wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Podczas stawiania fundamentów budynku część prac budowlanych warto wykonać przy użyciu koparki. Zastanawiasz się, skąd wziąć koparkę do wykonania fundamentów?

dobrym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia sprzętu budowlanego. Wynajem koparki wcale nie musi być bardzo drogi. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wynajmując sprzęt budowlany.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – najlepsze rozwiązanie, gdy potrzebujesz koparki do wykonania fundamentów

Duże firmy budowlane posiadają własny, bardzo drogi sprzęt budowlany. Jeżeli potrzebujemy jedynie wykonać fundamenty do budynku na jednej budowie, zakup takiego sprzętu najczęściej mija się z celem (a często również jest poza naszym zasięgiem cenowym). Nie oznacza to jednak, że skomplikowane prace budowlane będziesz musiał wykonywać przy pomocy łopaty! Dobrym rozwiązaniem jest wynajem koparki. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego będzie w stanie zaoferować Ci odpowiedni model na godziny. Możliwe jest wynajęcie samej koparki lub też dodatkowo usługi operatora, który będzie ją obsługiwał.

Na co zwracać uwagę, gdy wypożyczamy sprzęt budowlany?

Przede wszystkim, na początku warto dokładnie się zorientować, jaki model koparki będzie odpowiedni do wykonania prac budowlanych na naszej budowie i upewnić się, że wypożyczalnia dysponuje dokładnie taką maszyną. Operator koparki musi posiadać odpowiednie uprawnienia wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Jeżeli sami nie posiadamy takich uprawnień, konieczne będzie skorzystanie z usług operatora.

Wynajmując maszynę na określony etap budowy, pamiętajmy o tym, by odpowiednio wcześniej zgłosić taką potrzebę do wypożyczalni, zarezerwować maszynę i podpisać umowę. W wypożyczalni oprócz koparek możemy wynająć także inne maszyny, na przykład: dźwigi, żurawie, podnośniki, betoniarki czy maszty oświetleniowe. Pamiętajmy o tym, by dokładnie przeanalizować koszty i upewnić się, co zawiera cena: oprócz kosztu wynajmu koparki na godziny i wynagrodzenia dla operatora może być to ubezpieczenie sprzętu czy koszt dojazdu do miejsca budowy.