Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszych sklepach nie było nowoczesnych kas fiskalnych. O możliwości regulowaniu rachunku za pomocą karty płatniczej mogliśmy tylko pomarzyć. Dzisiaj każdy szanujący się sprzedawca stawia na rozmaite technologie sprzedaży. Część stosowanych rozwiązań jest wynikiem obowiązującego u nas prawa, pozostałe są ukłonem w stronę klientów, którzy mają w tym względzie coraz większe wymagania.

Terminale płatnicze

Czymś, bez czego większość z nas nie wyobraża już sobie funkcjonowania, są terminale płatnicze Olsztyn MAKS zaś ma je do zaoferowania. Dzięki terminalom możemy za zrobione zakupy zapłacić w sposób bezgotówkowy. Wystarczy posiadać aktywną kartę płatniczą oraz środki dostępne na koncie w banku. Transakcja odbywa się szybko, nie ma konieczności wydawania reszty, jest również bezpieczna. Obecnie już w większości sklepów dostępne są terminale płatnicze. Tyczy się to nie tylko dużych centrów handlowych – płacić kartą coraz częściej można również w osiedlowych sklepikach spożywczych. Jest to bez wątpienia ogromne ułatwienie.

Kasy fiskalne

Konieczność posiadania kasy fiskalnej nakładana jest na sprzedawców przez obowiązujące w naszym kraju prawo. To za pomocą kasy fiskalnej rejestrowana jest sprzedaż, a tym samym ustalany jest podatek, który od sprzedanych towarów trzeba odprowadzić do Urzędu Skarbowego. Dostępne dzisiaj kasy fiskalne są naprawdę proste w obsłudze. Bez najmniejszych problemów jest w stanie poradzić sobie z tym każdy. Wysokiej jakości kasy fiskalne nie tylko zliczają sumę, którą musi zapłacić za zakupy klient, ale są w stanie również pokazać kwotę, którą należy klientowi wydać. Dla sprzedawcy jest to ogromne ułatwienie pracy.

Wagi sklepowe

Ten element technologii sprzedażowej niezbędny jest tylko w tych sklepach, w których oferowane są produkty „na wagę”. Generalnie chodzi o sklepy spożywcze, w których sprzedawane są między innymi:

-owoce;

-warzywa;

-mięso;

-wędliny;

-sery.

Wagi sklepowe dostępne dzisiaj to urządzenia elektroniczne, które połączone są z kasą fiskalną. Działają naprawdę sprawnie, są niezawodne i bardzo dokładne. Sięgając po wagę sklepową, nie trzeba obawiać się tego, że waży ona nieprawidłowo.

Technologie sprzedaży są dzisiaj niezbędne. Na szczęście dla sprzedawców na rynku działa mnóstwo firm oferujących tego rodzaju rozwiązania stojące na naprawdę wysokim poziomie. W efekcie nie trzeba bać się, że w najmniej spodziewanym momencie dany sprzęt zacznie szwankować.