Do prowadzenia swojej działalności gospodarczej firma często potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Przy planowaniu wynajmu lokalu, trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników, aby wybrać ten najlepszy. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim ważna jest odpowiednia lokalizacja. Niektórym firmom zależy na tym, aby uzyskać przestrzeń w prestiżowym biurowcu w centrum miasta, inne z kolei zadowolą się biurem położonym na obrzeżach, ale za to z dobrym dojazdem. Warto też przemyśleć, jaka infrastruktura w biurze będzie potrzebna.

Do dyspozycji są między innymi nowe lokale, ale można też wybrać te używane – tutaj wszystko zależy od tego, czy będzie się chciało wybrać wynajem czy zakup. Na start więcej firm decyduje się na wynajem, ponieważ zakupienie lokalu na własność jest sporym obciążeniem. Gdy jednak planuje się zakup, warto przede wszystkim zdecydować się na nowy lokal, który będzie przygotowany do działalności.

Niezależnie od tego, jaki lokal chce się wybrać, warto sprawdzić dodatkowo kwestie takie jak:

  • dostęp do mediów, między innymi telefonu internetu
  • parkingi wokół budynku
  • ochrona, monitoring i alarmy
  • dostęp do części wspólnych
  • oświetlenie lokalu – liczba i rozmieszczenie okien
  • możliwości aranżacyjne biura, na przykład rozmieszczenie mebli czy ścian wewnętrznych

Wówczas, gdy zawiera się umowę na wynajem, w takiej sytuacji warto dokładnie zapoznać się z umową wynajmu biura. W takiej sytuacji trzeba zwrócić między innymi uwagę na czas wynajmu, na to, jakie dodatkowo wydatki trzeba będzie pokryć, na ewentualny proces rozwiązania umowy.

Gdy planujesz zakupienie biura na własność w Gdańsku lub w okolicach, sprawdź ofertę dewelopera K&L (kli.com.pl), który specjalizuje się w realizacji nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych w Trójmieście. Na stronie internetowej dewelopera można już teraz zapoznać się z pełną ofertą nieruchomości, w tym ofertami lokali biurowych – pełen wykaz dostępnych i realizowanych nieruchomości dostępny jest pod adresem kli.com.pl.