kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe to jeden z najważniejszych elementów każdej łazienki, ale nie tylko. Przydają się również w obiektach sportowych i innych. Sprawiają, że kąpiel jest komfortowa i przyjemna. Wybierając kabinę prysznicową, warto zwrócić uwagę na rodzaj i funkcjonalność, a także na styl i design. W tym artykule opisujemy popularne rodzaje kabin prysznicowych. Sprawdź, czym się one charakteryzują.

Kabiny prysznicowe są niezbędnym elementem wyposażenia obiektów sportowych oraz innych miejsc, gdzie występuje potrzeba skorzystania z prysznica. Dostępne w różnych rozmiarach i konfiguracjach pozwalają na dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników. Więcej mówi o nich pracownik firmy Sanipol: Ich solidna konstrukcja i wytrzymałe materiały zapewniają niezawodność i trwałość przez wiele lat użytkowania. Dodatkowo proste w obsłudze systemy umożliwiają łatwe czyszczenie oraz utrzymanie higieny w pomieszczeniach prysznicowych.

Stanowisko natryskowe typu „I”

Stanowisko natryskowe typu „I” to najprostszy i najpopularniejszy rodzaj kabiny prysznicowej. Charakteryzuje się ona prostokątnym kształtem, jednym wejściem oraz jednym źródłem dostarczającym wodę. Tego typu kabiny są idealne dla osób, które cenią sobie prostotę i minimalizm. Są one także łatwe w montażu i zajmują mało miejsca. Dlatego doskonale sprawdzają się w obiektach użyteczności publicznej, np. na basenach czy siłowniach.

Stanowisko natryskowe typu „T”

Stanowisko natryskowe typu „T” to kabina prysznicowa z dodatkowym wejściem. Ma ona charakterystyczny kształt litery „T”, co pozwala na wygodne korzystanie z niej przez dwie osoby jednocześnie. Stanowisko tego rodzaju jest idealne dla par i rodzin, które chcą korzystać z kabiny prysznicowej wspólnie. Doskonale sprawdza się w rogu pomieszczenia, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca.

Stanowiska natryskowe z przedsionkiem/szatnią

Stanowiska natryskowe z przedsionkiem/szatnią to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność i komfort. W takiej kabinie prysznicowej znajduje się dodatkowa przestrzeń, służąca jako szatnia lub miejsce do suszenia się. Przedsionek jest rozdzielony od części kąpielowej specjalną ścianką lub drzwiami, dzięki czemu można w nim swobodnie się przebierać. Tego typu kabinę prysznicową warto wybrać do większych pomieszczeń lub miejsc, gdy wymagana jest większa prywatność.