Do niedawna wystarczyła chwila nieuwagi i – kłopot gotowy. W dodatku niemal każdy użytkownik protez miał z nim zapewne do czynienia. O co chodzi? Oczywiście o stan dotychczas użytkowanych protez, po przypadkowym upadku na podłoże… Jednak wreszcie koniec z tym!

Nowoczesne technologie w służbie Pacjentom

Współczesny rynek oferuje Pacjentom nowoczesne, estetyczne, niezmiernie wytrzymałe i niezawodne protezy termoplastyczne.

Są one stosunkowo nowym produktem w stomatologii estetycznej. Szybki rozwój technologii pozwolił na opracowanie zupełnie nowych materiałów do produkcji protez zębowych. Wykonane są według najlepszych standardów – obecnie używa się do ich wytworzenia tworzyw termoplastycznych. Zaliczamy do nich: acetale, nylony, żywice winylowe oraz tworzywa akrylopolimerowe.

Zalety protez termoplastycznych

Jedną z najważniejszych zalet protez elastycznych jest fakt, iż nie zawierają one monomeru resztkowego – szkodliwego związku chemicznego. Fakt ten jest szczególnie istotny dla wszystkich osób podatnych na uczulenia, bowiem tradycyjne protezy często wywoływały niepożądane reakcje alergiczne, mające niekorzystny wpływ na zdrowie Pacjentów oraz – co najistotniejsze – wywoływały niechęć do użytkowania protez.

Po drugie, nowe materiały do produkcji protez termoplastycznych są wyjątkowo elastyczne, przez co proteza jest o wiele wygodniejsza dla użytkownika.

Proces formowania materiału przebiega w pracowni – protezę można dokładniej dopasować do warunków panujących w jamie ustnej, jest ona cieńsza i lżejsza od akrylowej czy szkieletowej – Pacjenci od razu zauważają znaczną poprawę komfortu użytkowania.

Inną zaletą nowych protez termoplastycznych jest fakt, iż są zupełnie bezzapachowe i bezsmakowe, a co za tym idzie, nie przeszkadzają w odczuwaniu smaków potraw i napojów. Do tego nie uciskają dziąseł i podniebienia, i dlatego lepiej trzymają się w jamie ustnej.

Dla wszystkich ważna jest również estetyka protezy. Tutaj także nastąpił przełom, bowiem protezy termoplastyczne są niemal niewidoczne dla innych osób. Do ich wytworzenia nie stosuje się już żadnych elementów metalowych, które zastąpiono materiałami w kolorach maksymalnie zbliżonych do naturalnych.

Od teraz można znowu cieszyć się niczym nieskrępowanym, pięknym i zdrowym uśmiechem.

Ponadprzeciętna wytrzymałość protez elastycznych

Wróćmy jednak do początku, czyli do wytrzymałości protez termoplastycznych. W tej kwestii nastąpiła niemal rewolucyjna zmiana, w porównaniu do poprzednich protez.

Materiały termoplastyczne dzięki swej elastyczności i sprężystości są w zasadzie niełamliwe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pęknięcia czy złamania protez, charakterystyczne dla uzupełnień akrylowych bądź metalowych, nie będą już spędzały snu z powiek użytkownikom protez elastycznych.

Protezy termoplastyczne są dobrą alternatywą dla dotychczasowych protez akrylowych lub metalowych. Wygoda, funkcjonalność, estetyka, niezawodność, trwałość. Cechy te powodują, że mają one zdecydowaną przewagę na wszystkich polach, które Pacjenci wskazują jako ważne lub bardzo ważne w codziennym użytkowaniu ruchomych protez zębowych.

Dowiedz się więcej na: DentalMed.net.pl