Paleciak elektryczny

Dzisiaj wózek paletowy to sprzęt niezbędny w wielu branżach. Wykorzystuje się go do unoszenia i transportu bliskiego towaru niemal wszelkiego rodzaju, od materiałów sypkich w workach, po części samochodowe i produkty spożywcze. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak różnorodne są paleciaki. Można wyróżnić wiele ich rodzajów, w tym wózki elektryczne i ręczne. Czym się między sobą różnią?

Pojazd i wózek

Różnice pomiędzy paleciakami elektrycznymi i ręcznymi są bardzo duże. To zupełnie innego typu urządzenia. Otóż model elektryczny to rodzaj pojazdu mechanicznego. Posiada silnik, układ napędowy, układ hamulcowy i wiele innych podzespołów niezbędnych do pracy sprzętu napędzanego silnikiem. Jest to rzecz jasna silnik napędzany prądem. Model, o którym mowa przeważnie posiada wyraźnie oddzieloną kabinę z kierownicą, choć czasami jest to tylko wydzielone siedzisko.

Natomiast wózek ręczny to nie tyle pojazd, co urządzenie. Mowa o konstrukcji pozbawionej silnika napędowego. Urządzenie posiada jedynie silnik podnośnika do unoszenia ładunków. Poruszanie wózka jest możliwe dzięki kółkom i sile mięśni użytkownika. Jak zatem nietrudno się domyślić, możliwości paleciaków obu typów są zupełnie inne.

Paleciaki ręczne i elektryczne a możliwości i komfort

Taki sprzęt jak wózki paletowe ręczne ma mocno ograniczone możliwości. Ze względu na brak napędu w zasadzie nie sposób transportować cięższe towary. Wymagałoby to od operatora wyjątkowo dużej siły. Co więcej, moc, a tym samym również maksymalne obciążenie podnośnika w modelach ręcznych zwykle są zdecydowanie mniejsze. Niewątpliwie paleciaki elektryczne dają zatem większe możliwości.

Chyba nikogo nie trzeba też przekonywać do tego, że paleciaki z silnikami elektrycznymi są wygodniejsze w użyciu. Korzystanie z nich w zasadzie nie wymaga wysiłku – operator siedzi i kieruje sprzętem, nie obciążając mięśni. Co innego paleciak ręczny – wymaga on ciągłego wysiłku, przez co praca z nim nie jest tak komfortowa.

Zapraszamy po więcej informacji: Elektryczne paleciaki Warszawa.