wzornik kolorów

W dzisiejszych czasach reklama jest niezwykle istotna i ma wiele twarzy. Można ją spotkać w internecie, w telewizji, w gazecie, ale również i na ulotkach czy billboardach. Bardzo ważne w reklamie jest to, aby przedstawić na niej reklamowany produkt, usługę bądź firmę w taki sposób, aby kojarzyła się ona z wysoką jakością i solidnym wykonaniem. Bardzo dużo zależy od tego, jaka gramatura papieru zostanie wykorzystana w druku ulotek czy też jaki font będzie użyty na stronie internetowej. Jakie są rodzaje papieru idealnego do druku książek i reklam? Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni papier do wydrukowania ulotek? I gdzie znaleźć dobrej jakości produkty dla siebie?

  1. Jakie są rodzaje papieru do druku reklamowego?
  2. Papier kredowy czy inny – na co zwrócić uwagę wybierając papier reklamowy?
  3. Papiery powlekane – gdzie znaleźć dobre papiery do druku ulotek?

Jakie są rodzaje papieru do druku reklamowego?

Na rynku jest wiele rodzajów papieru, który dobrze sprawdzi się w druku reklamowym. Papier offsetowy, którego inną nazwą jest papier bezdrzewny, papier powlekany, który świetnie sprawdzi się przy wydrukach katalogów. Oczywiście istnieje również papier ekologiczny, dla wszystkich tych, którym nie jest obojętny los środowiska. Ważne jest to, aby na swoją ulotkę bądź katalog użyć wysokiej jakości papier o jak największej gramaturze. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszystko będzie dobrze wyglądało.

Papier kredowy czy inny – na co zwrócić uwagę wybierając papier reklamowy?

wzornik kolorów

Na jakie elementy papieru warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu dla swoich ulotek, katalogów czy billboardów? Przede wszystkim warto sprawdzić, jak będą prezentowały się kolory na danym papierze, czy będą intensywne czy przygaszone? Widoczne, czy jednak nie? Kolejną kwestią jest wykończenie papieru – czy papier ma być błyszczący czy matowy? Ważna jest również faktura, czy papier jest śliski czy może bardziej chropowaty?

Papiery powlekane – gdzie znaleźć dobre papiery do druku ulotek?

Jeżeli chcesz wykorzystać dowolne papiery ozdobne, papiery powlekane czy innego rodzaju modele papieru, to zamiast zgłaszać się bezpośrednio do drukarni, warto jest zgłosić się do agencji reklamowej, która będzie miała doświadczenie w tworzeniu i komponowaniu ulotek czy billboardów. Dzięki temu wybór papieru nie będzie spoczywał wyłącznie na twoich barkach, a zajmie się nim specjalista, który ma już duże doświadczenie. Warto więc wejść na stronę gryfini.pl i sprawdzić, jaka oferta jest dostępna.