Duża część młodych ludzi w dzisiejszym świecie swój wolny czas spędza zanurzając się w gry wideo. Z tego powodu rynek gier z roku na rok rośnie w siłę, a producenci mogą liczyć na coraz większe zyski.

 

Rozwój technologi sprawił, iż gry, które powstają dzisiaj są bardzo realistycznie. Wystarczy, że posiadasz komputer bądź konsole do gier, a w jednej chwili możesz zamienić się w głównego bohatera. Taka forma spędzania wolnego czasu staje się coraz to bardziej popularna. Gracze nie tylko spędzają godziny nad nowym tytułami, ale również inwestują swoje pieniądze w oryginalne płyty wspomagając tym samym rynek.

 

Ludzie z firmy Newzoo sporządzili ranking krajów, w którym dochody z gier wideo są największe. Również takie formy zabawy jak na kasyno.pl opinie wliczają się do ów zestawienia. Dzięki przyjrzeniu się liście zauważysz również, w jakim kraju najbardziej popularne jest kupowanie oryginalnych tytułów prosto z półek sklepowych.

 

Globalnym liderem rynku gier wideo są Chiny. To właśnie w tym kraju według analityków z firmy Newzoo można zauważyć największe dochody, które sięgają aż 22 miliardów 227 milionów dolarów. Drugie miejsca zajęły Stany Zjednoczone, z kwotą dochodów miliard mniejszą niż China. Podium zamyka Japonia.

 

Polska w zestawieniu Światowym zajmuje 19. miejsce. Według specjalistów jest to bardzo dobry wynik, gdyż u nas rynek gier wideo dopiero się rozwija, a z roku na rok przynosi on coraz to większe zyski. Firma Newzoo wyliczyła, iż nasz państwo generuje przychód w wysokości 408 milionów dolarów. W Europie Wschodniej musimy uznać wyższość jedynie Rosji, co powinno powodować u naszych producentów dumę.

 

Na wyróżnienie zasługują jeszcze takie rynki jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Kanada, czy Korea Południowa.

 

Pieniądza zainwestowane w gry wideo według specjalistów zwracają się już po kilku latach. Branża ta powoli zaczyna stawać się najbardziej dochodowym rynkiem na Świecie. Dzięki milionom dolarów producenci mogą korzystać z coraz to nowszych nowinek technicznych, a to z kolei zwiększa sprzedaż.