animator zabaw dla dzieci

Animator zabaw dla dzieci to stosunkowo nowy zawód, chociaż już od dawna w przestrzeni publicznej funkcjonowały osoby, które sprawowały opiekę nad maluchami, a dodatkowo prowadziły dla nich kreatywne zajęcia. Kto może pracować jako animator zabaw dla dzieci? Czy to zawód dla każdego?

Animator zabaw dla dzieci: świetna praca dla studentów

Studenci to zazwyczaj młodzi ludzie; część z nich próbuje pogodzić naukę z pracą. Jest to niezwykle trudne zwłaszcza przy studiach dziennych, gdy grafik zajęć na uczelni potrafi skutecznie zniweczyć niemal wszystkie plany. Ciekawym rozwiązaniem dla takiej osoby może być praca w roli animatora zabaw dla dzieci – zazwyczaj praca nie trwa dłużej niż kilka godzin dziennie (rzadko zdarza się również, by animator codziennie miał zajęcia), jest także stosunkowo dobrze płatna (a na pewno lepiej niż rozdawanie ulotek). Animatorami zabaw dla dzieci zostają jednak nie tylko studenci – nie ma właściwie żadnych uregulowań dotyczących tego zawodu, dlatego swoich sił mogą spróbować osoby w każdym wieku.

Cechy osobowościowe

Czym powinien charakteryzować się dobry animator zabaw dla dzieci? Po pierwsze – empatią. Musi zauważać, czy któreś z dzieci nie jest wykluczane z grupy przez rówieśników, czy wszystkie maluchy radzą sobie z zadaniami itp. A jeśli coś odbiega od normy – animator musi po prostu pomóc rozwiązać problem. Przyda się również cierpliwość, opanowanie, a także kreatywność i duże pokłady energii, które bez wątpienia zostaną wykorzystane przy organizowaniu zabaw dla dzieci.