Zarówno w małej firmie usługowej, jak i w przedsiębiorstwie zatrudniającym setki pracowników bezpieczeństwo jest kwestią kluczową. Nie chodzi tu jednak jedynie o bezpieczeństwo informacji i przechowywanych danych. Równie istotna jest profesjonalna ochrona biurowych pomieszczeń przed wizytą niepowołanych gości. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kluczowych dla firmy obiektów, w których przechowywane są najważniejsze dokumenty, sprzęt czy serwery.

Nowoczesnym sposobem na zapewnienie przestrzeniom biurowym należytej ochrony są depozytory kluczy, które umożliwiają kontrolę dostępu do kluczy wejściowych pomieszczeń i budynków.

Jak działają depozytory kluczy?

Wszystkie klucze są przechowywane w metalowej szafce, podłączonej do centrali alarmowej. Na podstawie wprowadzonych do systemu informacji, pracownicy uzyskują dostęp do konkretnych kluczy. Drzwiczki urządzenia otwierają się w efekcie odczytu karty magnetycznej, kodu PIN lub linii papilarnych. Po prawidłowej autoryzacji pracownika możliwe jest pobranie jedynie tych kluczy, które są mu przypisane. W przypadku próby włamania, system wygeneruje alarm. Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko ochronę przestrzeni biurowych przed włamaniem, chroni również kluczowe pomieszczenia przed wizytą nieupoważnionych, nieuprawnionych pracowników.

Dzięki profesjonalnemu systemowi raportowania bez problemu sprawdzisz kto aktualnie posiada dany klucz i o której godzinie został on pobrany. Monitorowanie i rejestrowanie każdego otwarcia i zamknięcia szafki umożliwia kompleksowe zarządzanie informacją o wszystkich zdarzeniach. Niezaprzeczalną zaletą depozytorów jest dostęp do kluczy przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. W przypadku konieczności wizyty w firmie poza godzinami pracy takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas i wyeliminować zbędne aktywności.

Istotnym atutem nowoczesnych dyspozytorów jest również system podtrzymujący zasilanie na wypadek awarii. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość zwolnienia wszystkich blokad i awaryjnego otwarcia skrzynki.

Jak wybrać najlepszy dyspozytor kluczy?

Wybierając dyspozytor kluczy warto kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami. Kluczową kwestią jest dostosowanie podstawowych funkcjonalności do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Szyte na miarę rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo i komfort codziennego korzystania z systemu, znacząco podnosząc efektywność pracy. Sprawdź depozytory kluczy Traka Touch.