Zakopane

Wydawać by się mogło, że nocleg w Zakopanem nie powinien nastręczać najmniejszych trudności i wątpliwości: potencjalnych adresów, z których można skorzystać, jest przecież sporo i turysta zdecydowanie ma w czym wybierać. Paradoksalnie jednak znalezienie ciekawej oferty nie należy do najprostszych zadań. Podpowiadamy, czym sugerować się, analizując takie oferty. Czy lepszym wyborem będzie hotel czy wille w Zakopanem? Jakie udogodnienia będą odpowiadały odwiedzającym?

1. Hotel, kwatera, willa – Zakopane i baza noclegowa

2. Noclegi w Zakopanem: dla rodziny, par i singli

3. Na jakie udogodnienia warto zwrócić uwagę?

Przynajmniej od kilku lat dużą popularnością jako miejsca noclegowe cieszą się wille. Zakopane oferuje kilka ciekawych adresów, jak na przykład willa Tatiana, w której znajdziesz luksusowe apartamenty w góralskim stylu. To ciekawa opcja dla osób, których niekoniecznie przekonują typowe kwatery, ale jednocześnie nie chcą nocować w hotelach.

Hotel, kwatera, willa – Zakopane i baza noclegowa

Decydując się na wyjazd w góry, do dyspozycji masz zróżnicowane noclegi w Zakopanem. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, od pewnego czasu zainteresowanie turystów w dużej mierze skupia się na willach. To punkty zdecydowanie bardziej kameralne niż hotele. Łączą znany z najlepszych ośrodków luksus ze swobodą gwarantowaną przez prywatne kwatery.

Noclegi w Zakopanem: dla rodziny, par i singli

Pokoje i apartamenty dla kilku osób są dobrym wyborem zarówno dla planujących wypoczynek z rodziną, jak i w przypadku romantycznych wypadów we dwoje. Goście do dyspozycji mają czyste pokoje oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków. O jego przydatności doskonale wiedzą rodzice, których dzieci często znajdują się na etapie kilku ukochanych dań. Skorzystają zresztą wszyscy: przygotowywanie śniadań czy kolacji we własnym zakresie stanowi jeden ze sposobów na oszczędności.

Na jakie udogodnienia warto zwrócić uwagę?

Lista udogodnień, na które warto zwrócić uwagę, w dużej mierze jest uzależniona od preferencji turystów oraz preferowanego sposoby wypoczynku. Dla jednych niekwestionowanym atutem będzie dostęp do takich atrakcji jak sauna, tężnia. Niektórym zależy na bliskości najważniejszych szlaków, oczekiwania innych w zupełności zaspokoi widok na Giewont. Czasami liczy się lokalizacja w spokojnej dzielnicy Zakopanego z widokiem na góry, innym zaś zależy, by nocleg znajdował się w samym centrum miasta.

Zanim więc wykupisz rezerwację, koniecznie sprawdź, na co możesz liczyć.