mazury

Mazury to jeden z tych regionów Polski, gdzie każdy może znaleźć dla siebie ciekawe atrakcje na każdy dzień i porę roku. Zwiedzanie, przebywanie na łonie przyrody, uprawianie sportów – mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu powoduje, że co roku przybywa tu wielu turystów. Co warto zwiedzić na Mazurach?

Mazury – najpopularniejsze zabytki

Na planujących wyjazd w tym kierunku oczekuje multum ciekawych atrakcji związanych z bogatą historią tego regionu. Warmia i Mazury co warto zobaczyć?

Przede wszystkim na uwagę zasługują wielowiekowe zabytki jak zamki krzyżackie. Najpopularniejsze znajdują się w Nidzicy, Kętrzynie oraz w Działdowie. Zachwycająca zabudowa sprzed wieków znajduje się też w Reszlu.

Również w regionie znajduje się wiele zabytków związanych z historią II Wojny Światowej. Co zwiedzić na Mazurach? Na szczególną uwagę zasługuje Wilczy Szaniec – zespół bunkrów, który był niegdyś kwaterą główną Hitlera i to tam próbowano przeprowadzić zamach na jego życie. Warto też zobaczyć Mamerki, Martiany oraz Kanał Mazurski.

Mazury – miasta, które warto odwiedzić

Znajdujące się w regionie miasta oferują ciekawe zabytki i atrakcje dla odwiedzających. Co warto zobaczyc na Warmii i Mazurach?

Z pewnością na uwagę zasługują Mikołajki, które położone są nad jeziorem Śniardwy. To popularne miejsce wśród żeglarzy. Działa tam również znany aquapark Tropikana. Jeśli będziesz chciał się tam zatrzymać w Mikołajkach możesz to zrobić w Hotelu Santa Monica na mazurach.

Również często odwiedzane jest Giżycko, które też oferuje wiele ciekawych atrakcji dla amatorów sportów wodnych. Na uwagę zasługuje też znajdująca się tam Twierdza Boyen, a ponadto jedyny w skali Europy most obrotowy.

Warto też zaplanować odwiedziny w Elblągu, który jest drugim pod kątem liczby mieszkańców miastem w województwie. Znajduje się tam popularny Kanał Elbląski, który wyposażony jest w pochylnię transportującą statki po trawie.

Niedaleko Kętrzyna oraz Mrągowa znajduje się też Święta Lipka ze znanym sanktuarium maryjnym.