wynająć auto

Wypożyczalnie samochodowe najczęściej kojarzone są z krótkoterminowym wynajmem na dni, ale większość z nich daje również możliwość pozyskania pojazdu na dłuższy okres wynoszący nawet kilka lat, także z możliwością wykupu pojazdu.

Krótkoterminowy wynajem samochodu

Większość klientów wypożyczalni samochodowych decyduje się na wypożyczenie pojazdu na krótki okres. Za wynajem krótkoterminowy samochodu uznaje się wynajem trwający w okresie od 1 dnia do 30 dni.

Taka usługa jest bardzo popularna zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Krótkoterminowy wynajem samochodu często prowadzony jest w poniższych sytuacjach:
– Wakacyjny wyjazd – może być to bardzo dobry wybór dla pary, rodziny, w celu zwiedzenia określonego miasta, regionu, by poruszać się po nim łatwiej,
– Wyjazd służbowy – pracownik albo pracownicy mogą wtedy szybko poruszać się po konkretnym obszarze, dojechać do kontrahenta, klienta,
– Wynajem samochodu zastępczego przy szkodzie – koszty pokrywane są wtedy przez ubezpieczyciela, z polisy ubezpieczeniowej sprawcy,
– Transfery lotniskowe – przewozy pasażerów wraz z bagażem na lotnisko,
– Obsługa eventów – jest to popularna usługa w przypadku wieczorów kawalerskich, panieńskich, wesel, wydarzeń sportowych, koncertów,
– Podczas realizacji nagrań filmowych, sesji fotograficznych.

Średnioterminowy wynajem samochodu

Wynajem średnioterminowy to wynajem auta na miesiąc lub w okresie do 12 miesięcy.

Taka usługa najczęściej wybierana jest w przypadku przedsiębiorstw, gdy konieczne jest tymczasowe powiększenie floty firmowej, na przykład na czas realizacji danego projektu.

Również usługa ta może sprawdzić się w przypadku osób prywatnych, na przykład przy przeciągającej się naprawie pojazdu albo przy dłuższym urlopie.

W porównaniu z wynajmem krótkoterminowym ceny za jeden dzień najmu pojazdu są już niższe.

Długoterminowy wynajem samochodu

W wypożyczalniach samochodowych można również zdecydować się na skorzystanie z usługi wynajmu długoterminowego samochodu. Prowadzony jest on najczęściej w terminie od 1 roku do 5 lat.

Długoterminowy wynajem samochodów często określany jest również jako auto na abonament. Klient wypożyczalni wnosi wtedy comiesięczną opłatę do wypożyczalni samochodowej, w ramach której może on korzystać z pojazdu. Wypożyczalnia odpowiada wtedy za jego przeglądy, naprawy, ubezpieczenie, dlatego klient nie musi ponosić związanych z tym kosztów i formalności.

W ramach długoterminowego wynajmu samochodu można również skorzystać z opcji z wykupem. W tym przypadku po zakończeniu umowy najmu, na przykład po 1 roku, 2 latach czy 3 latach, klient może wykupić w określonej cenie pojazd na własność.

Usługa tego typu jest bardzo popularna wśród przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z niej zamiast leasingu samochodowego.