Polskie kurorty z roku na rok powiększają swoje oferty. Trudno jednak stwierdzić, czy uda się nam przebić te zachodnie. Szczególnie, że ceny naszych usług wcale nie są mniejsze od tych alpejskich.

Drożyzna i szereg pułapek cenowych

Zakopane przez wiele lat świeciło triumfy. Było na tyle popularne, że zostało okrzyknięte zimową stolicą Polski. Można uznać, że tego rodzaju tytuł nie powinien szybko stać się wyśmiewany… A jednak w ostatnim czasie coraz więcej jest głosów nieprzychylnych Zakopanemu i polskim górom. Dlaczego tak się dzieje? Polscy turyści narzekają przede wszystkim na ceny. W Zakopanem wszystko jest drogie – od restauracji, po noclegi i wyciągi. Odwiedzający muszą słono płacić nawet za taksówki. Zdarza się, że przejechanie zaledwie kilku kilometrów kończy się wysokim rachunkiem. Duże koszty bolą tym bardziej, iż nie idą w parze z dobrą jakością usługi. Zimna woda w kranie, brak śniadań, brudne łóżka i brak miejsc parkingowych zdarzają się nad wyraz często. Wszystko to sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na urlop w Zakopanem. Owszem, polskie góry oferują sporo pięknych widoków i tanich kwater. Niekoniecznie trzeba wybierać się w Tatry. Nie wszystkie miejscowości posiadają jednak dobre stoki i ciekawe restauracje. Zakopane to dobre miejsce na imprezowanie, czego nie można powiedzieć np. o Bieszczadach.

Czy wybranie Alp jest opłacalne?

Dużą popularnością zaczynają cieszyć się Alpy. Ma to związek z przełożeniem cen. Zachodnia Europa nie jest tanią destynacją. Jeśli jednak porównać koszty Zakopanego i miejscowości alpejskich, rachunki nie odbiegają od siebie w znaczny sposób. Zaletą Alp jest jednak bardzo wysoki poziom usługi. Alpejskie miejscowości mają doskonałą infrastrukturę turystyczną. Oprócz świetnych stoków, wspaniałych restauracji, szeregu basenów i term góry oferują sporo zabytków historycznych i baśniowych krajobrazów. Zamki w Bawarii kojarzą się z produkcjami Disneya. W Internecie powszechny jest pogląd, że jeśli już wydawać pieniądze na urlop, to lepiej zrobić to w Alpach. Wówczas można mieć pewność, iż wszystko się powiedzie.

Jak zorganizować wycieczkę w tereny alpejskie? Można tam pojechać w ciemno. W Alpach jest na tyle dużo hoteli, pensjonatów lub prywatnych kwater, że na miejscu nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegów. Oczywiście nie każdy ma jednak ochotę na podróż w nieznane. Można skorzystać z ofert polskich biur podróży oferujących wycieczki, święta i różnorakie imprezy w Alpach. Godnym polecenia organizatorem jest m.in. Beskid Travel.

Doskonała zabawa i trening umiejętności? Spraw swojemu dziecko szkołę narciarską w Alpach z Beskid Travel