Moda na bycie fit wspomogła także branżę rowerową. Każdy z nas albo chce biegać, albo jeździć na rolkach, albo uprawiać kolarstwo. Ten trend należy wyłącznie chwalić – zyskują na nim nie tylko nasze ciała, lecz także całe środowisko. Warto inwestować w sprzęt sportowy. Dzisiejsza oferta rowerowa jest tak szeroka, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rowery górskie

Oczywiście ciągle bardzo popularne są rowery górskie. W latach 90. górale były absolutnym hitem. Nic dziwnego. Ich duże koła, szerokie opony i bogaty osprzęt (błotniki, amortyzatory, lampki itd.) pozwalały na szusowanie na różnych podłożach. Dziś rowery górskie to przede wszystkim jednoślady turystyczne, polecane osobom jeżdżącym agresywnie, w lasach lub górach.

Rowery szosowe

Jeśli zwykle jeździsz po mieście, ale nie przepadasz za małymi prędkościami, zainwestuj w rower szosowy. Tego typu sprzęt pozwoli ci na osiąganie zadowalającej szybkości. Możesz jeździć naprawdę z dużą prędkością, jeżeli w twoim rowerze szosowym zamontowana będzie specjalna aerodynamiczna kierownica. Ciekawostką jest fakt, że w takich jednośladach hamulce i przerzutki znajdują się w tzw. klamkomanetkach – to specjalne akcesoria, które pozwalają na wykonywanie różnych operacji jednocześnie.

Rower miejski

Piękne rowery miejskie, jak typowe holenderki, przeznaczone są przede wszystkim dla Pań lubiących elegancję. Takie rowery konstruowane są w ten sposób, by jeżdżący był cały czas wyprostowany. Dzięki temu łatwo jest obserwować drogę i można jeździć bezpiecznie. Rowery miejskie cenione są za stylowość i funkcjonalność. Szerokie koszyki umiejscowione z przodu lub z tyłu pozwalają na spakowanie dużej ilości zakupów.

Rowery crossowe

Crossy i trekkingi to rowery uniwersalne. Uznaje się je za połączenie rowerów szosowych i górskich. Z powodzeniem można ich używać zarówno na asfaltowym podłożu, jak i na terenach pozamiejskich.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Rowery są dosyć drogie, dlatego przed zakupem warto zrobić dobry research, by upewnić się, jakiego modelu oczekujemy. Dobrym rozwiązaniem jest obejrzenie katalogów internetowych. Sklepy online mają ogromny wybór, poza tym często oferowane sprzęty są o wiele tańsze niż te dostępne w stacjonarnych punktach. Ponadto w internecie można znaleźć rowery, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Tak jest w przypadku sklepu EVbike.pl, w którym dostępne są rowery z napędem elektrycznym. Takie jednoślady wspomagają jeżdżącego wtedy, gdy jest już zmęczony jazdą.

Czysta przyjemność i zero wysiłku – rowery z napędem elektrycznym w Warszawie od Evbike.