Modele RC to profesjonalne pojazdy sterowane za pomocą fal radiowych (Radio Control). Początkowo, cieszyły wąską grupę pasjonatów modelarstwa.

Cechą charakterystyczną modeli RC jest ich profesjonalna konstrukcja, możliwość, rozbudowy i serwisu. Ich atrakcyjność oraz rosnąca ogólnodostępność sprawiły, że pojazdy RC zaczęły cieszyć się ogromną popularnością wśród przeciętnych konsumentów. Tym bardziej, że bogata i różnorodna oferta modeli RC, umożliwia każdemu znalezienie atrakcyjnego modelu.

 

Do najpopularniejszych modeli RC należą samochody zdalnie sterowane. Większość mężczyzn fascynuje motoryzacja, trudno się więc dziwić, że auta RC to nie lada gratka dla większości panów. Zwłaszcza, że wśród samochodów zdalnie sterowanych znajdują się pozycję dla fanów prędkości, spektakularnych wyścigów czy dużych wyzwań. Wśród aut RC rozróżniamy dwa podstawowe kryteria podziału: On-Road i Off-Road. Podział ten określa docelowy charakter i powierzchnię jazdy naszego modelu, a co za tym idzie konstrukcję auta i jego ogumienie. On-Road’owe samochody zdalnie sterowane to modele rozwijające duże prędkości, dedykowane twardej powierzchni, idealne do wyścigów czy driftu. Auta Off-Road to modele o wysokim zawieszeniu, idealne do pokonywania przeszkód i nierówności terenu. Są wśród nich modele idealne do wyścigów po torach ziemnych czy górskich wspinaczek. Oczywiście każdy z ww. rodzai ulega kolejnym podziałom, w ramach których rozróżniamy m.in. modele Buggy, Moster Truck i inne. Wśród pojazdów zdalnie sterowanych jeżdżących znajduje się także ciekawa propozycja dla fanów militariów: czołgi RC – pojazdy gąsienicowe, strzelające i wydające realistyczne odgłosy.

 

Niebo od zawsze interesowało człowieka. Nic więc dziwnego, że wśród modeli RC znajdują się cała gama pojazdów latających. Są to helikoptery RC, samoloty RC, szybowce, motoszybowce czy popularne w ostatnim czasie drony. Sztuka latania nie należy do najłatwiejszych dlatego wśród każdego rodzaju modeli latających znajdują się egzemplarze łatwe w pilotażu. Modele dla początkujących są nie tylko proste w obsłudze, ich konstrukcja najczęściej jest dodatkowo zabezpieczona przed uszkodzeniami czy kraksami. Osoby z większym doświadczeniem i praktyką znajdą w każdej z grup modeli egzemplarze zaawansowane – maszyny umożliwiające spektakularne akrobacje, super szybkie przeloty czy filmowanie z lotu ptaka.

 

Należy jednak pamiętać, że modele RC to pojazdy profesjonalne. Podstawowe podziały to nie wszystko, każdy pojazd posiada szereg cech i specyfikacji. Warto poznać bliżej modelarstwo RC, by w gąszczu modeli znaleźć optymalną atrakcję dla siebie.

 

Więcej na temat modeli RC na dostępnych na blogu: modele-re.info