Przedsiębiorcy bardzo często kupują już nie tylko samochody, ale również sprzęt i specjalistyczne maszyny w oparciu o leasing. To jednak z najpopularniejszych form finansowania, z której jak się okazuje, w późniejszym czasie mogą skorzystać klienci indywidualni. Maszyny poleasingowe są tańsze, a jednocześnie charakteryzuje je wysoka jakość, co jest uwarunkowane ich dużą wartością początkową – to maszyny i sprzęt klasy biznesowej.

Aukcje poleasingowe kopalnią prawdziwych „skarbów”

 

Chcąc kupić np. maszynę budowlaną, rozważamy jej zakup z rynku pierwotnego i wtórnego. W pierwszym przypadku może liczyć na wysoką jakość, jednak równie wysoką cenę. Kupując maszynę używaną z niesprawdzonego źródła, zapłacimy mniej, ale może się okazać, że będzie to zakup na miesiąc lub dwa. Aukcje poleasingowe, jak np. aukcje.efl.com.pl są alternatywą zarówno dla zakupu maszyn nowych, jak też używanych. W tym przypadku sprzęt nie jest nowy, jednak był on wcześniej użytkowany przez profesjonalne firmy, dzięki czemu mamy gwarancję, że jest on wysokiej jakości, pomimo niekiedy 2-3 lat użytkowania.

Na aukcjach poleasingowych obecnie można kupić coraz więcej. Początkowo były to jedynie samochody, dzisiaj znajdziemy na nich praktycznie wszystko, czego potrzebuje firma budowlana, transportowa, biuro czy też firma tapicerska. Na stronie aukcje.efl.com.pl wylicytować można m.in.: pojazdy osobowe i dostawcze, sprzęt komputerowy, maszyny oraz sprzęt budowlany, maszyny rolnicze, przeznaczone do obróbki metalu lub drewna, maszyny poligraficzne, sprzęt gastronomiczny czy też maszyny do szycia. To atrakcyjna oferta, nie tylko dla indywidualnych klientów, ale coraz częściej dla firm, szczególnie tych, które dopiero wchodzą na rynek. Za niższą cenę mogą kupić specjalistyczny sprzęt niezbędny do ich codziennej pracy.

Opłacalny biznes

 

Sprzedaż poleasingowa ma rzeszę zwolenników. Jak za każdym razem, nie brakuje również tych, którzy nie darzą dużym zaufaniem takich kanałów sprzedażowych. Jeżeli jednak chodzi o zalety takich maszyn i sprzętów, to na pewno jest to niższa niż w sklepie cena, a przy tym dobry stan techniczny. Jest to wiarygodne źródło sprzedaży, zostajemy poinformowani o wszystkich ewentualnych naprawach sprzętu czy usterkach. Ponadto np. samochód czy jakiekolwiek urządzenie można zakupić na fakturę VAT.