Przysłowiowe motyle w brzuchu, beztroski czas zakochania, ogrom możliwości i świat przez różowe okulary – to piękny stan, który towarzyszy miłości. Bezgraniczne zaufanie, bycie nie w pojedynkę i patrzenie w jednym kierunku prowadzą ku stabilności, niemniej co jakiś czas w związku pojawiają się czarne chmury. Co wtedy? Jak radzić sobie z potencjalnym kryzysem? Gdzie szukać pomocy?

To nie koniec świata

Choć wielu za koniec świata uważa pojawienie się jakiegokolwiek kryzysu w związku i nie jest w stanie zauważyć żadnego światła w tunelu dla uratowania relacji, kłótnie są najzwyczajniej zrozumiałe i nie muszą prowadzić do rozstania. Zachowanie równowagi przez pary jest zdroworozsądkowym podejściem, szczególnie wtedy, kiedy w grę wchodzi wspólna przyszłość. Miłość to nie tylko spektakularny pokaz fajerwerków i błyszczące konfetti, ale również momenty sinusoidalne niekoniecznie pod płaszczem z tęczy.

Coaching dla par – celowość

Pary, które decydują się na rozwiązanie swoich problemów często nie zdają sobie sprawy, że warto jest poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz. Kogoś, kto całkowicie neutralnie spojrzy na związek i spróbuje wzmocnić ich wzajemne relacje.

Coaching par dedykowany jest dla osób, które są zdeterminowane walczyć o pokonanie bieżących trudności w związku, w myśl zasady „nic na siłę”. Co istotne, coaching dla par nie jest terapią. To spotkania z wyspecjalizowanym fachowcem, którego rolą jest przeciwdziałania nudzie i rutynie, podsycanie wzajemnej fascynacji u par oraz praca nad zrozumieniem swoich potrzeb.

Rezultaty coachingowego przedsięwzięcia

Schemat procesu coachingu dla par zamyka się w obrębie kilku kluczowych zagadnień – kim dla siebie są, co chcą osiągnąć i jak finalnie dojść do konsensusu. Efekty, jakich pary mogą się spodziewać oscylują wokół znalezienia rozwiązań trapiących je problemów, radzenia sobie z kryzysem w związku i pojawiającymi się konfliktami, które nie muszą wieńczyć końca relacji. Ponadto coaching par skutkuje poprawą kontaktów, zrozumieniem uczuć i potrzeb partnera, podjęciem ważnych dla związku decyzji i działań oraz ustalenia wspólnej wizji relacji.

Coaching w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy innych dużych miastach w kraju coraz bardziej zyskuje na popularności. Warto umówić się na sesję konsultacyjną do profesjonalistów i skorzystać z oferty, aby uniknąć niepotrzebnych sporów i przywrócić blask w relacji.