Wiele osób uważa, że miłość ma swój limit, a jednym z nich jest wiek. Czy miłość dozwolona jest tylko dla tych, którzy mają poniżej 50 lat?

Nic bardziej mylnego! Otóż na miłość i na szczęście nigdy nie jest za późno. Bardzo często opinia, że nie powinno się szukać miłości w wieku seniora bierze się z opinii publicznej oraz przez to, co mówią inni. Natomiast czy ,,inni” przeżyją za nas życie i dadzą nam szczęście? No właśnie. Dlatego jednak warto trzymać się zasady, że miłość nie zna limitów takich jak chociażby wiek.

Wiele osób starszych w pewnym momencie życia staje się bardzo samotnym. Przejście na emeryturę, strata ukochanej osoby i inne ciężkie sytuacje życiowe sprawiają, że nagle zostajemy sami. Co by się stało, gdyby nagle zaskoczyła nas miłość, jakiej w ogóle się nie spodziewaliśmy? Zapewne odrzucilibyśmy ją, no bo jak to tak… w tym wieku. Bądźmy szczęśliwi i róbmy to, co daje nam szczęście! Czy uczucia i emocje zmieniają się z wiekiem? Oczywiście, że nie. Zmienia się natomiast nasze nastawienie, doświadczenie i oczekiwania.

Wiele historii pokazuje, że miłość w wieku seniora ma taką samą siłę. Niektórzy w wieku seniora decydują się na ślub i na rozpoczęcie wspólnego życia. Są to jedne z tych historii, które pokazują, że o szczęście warto walczyć i nie należy sugerować się tym, co powiedzą inni.

Jak poznać miłość w wieku seniora?

Nie ma konkretnego sposoby czy miejsca, w którym to na pewno poznamy miłość swojego życia. Jak wiemy – zazwyczaj miłość spada na nas jak grom z jasnego nieba – nieoczekiwanie. Nie ma idealnego miejsca, tego najlepszego – natomiast warto po prostu próbować.

Przede wszystkim należy wziąć sprawę w swoje ręce i przyznać się samemu przed sobą, że brakuje nam osoby, która będzie obok, uszczęśliwi i pocieszy w ciężkich momentach. Nie jest wstydem przyznać się do samotności. Nikt nie jest stworzony do tego by być samemu i z pewnością nie jest to, czego pragniemy. Może zdarzyć się, że potrzebujemy trochę oddechu i czasu, ale finalnie będziemy potrzebować miłości.

Sposobów na poznanie miłości jest mnóstwo. Prawie każde większe miasto ma kluby seniorskie. Wiele osób w wieku seniora właśnie tak się poznało – na organizowanych spotkaniach i warsztatach. Internet również jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy czują się pewnie z komputerem i internetem. Coroczne wyjazdy do sanatorium również mogą okazać się okazja do poznania kogoś wyjątkowego. Tak naprawdę to nie ma reguły na to, gdzie i w jakim miejscu poznamy swoją ukochaną lub ukochanego. Może to być sklep, do którego codziennie chodzimy – miejsce nie ma znaczenia.

Pamiętajmy o tym, że każdy z nas potrzebuje miłości i każdemu z nas daje ona taką samą radość życiową niezależnie od tego, co mówi nasz pesel. Nie sugerujmy się opinią publiczną, oraz czy ,,wypada”. Musimy uzbroić się w cierpliwość i wiedzieć, że zapewne znajdą się tacy, którzy powiedzą ,,ale w tym wieku to chyba nie wypada”. Jeśli miłość to jest to, czego nam potrzeba do szczęścia – bierzmy to szczęście całymi garściami i cieszmy się.

Publikację przygotował Dom Opieki w Warszawie – dla nas liczysz się Ty.