Zakup frezarki nie należy do najłatwiejszych, gdyż podczas wyboru odpowiedniej maszyny nalezy wziąć pod uwagę wiele czynników. Czym się kierować, kupując frezarkę? Na jakie jej parametry należy zwrócić uwagę?

Istota ceny frezarek — czyli jak nie zaoszczędzić na jakości

Często zdarza się, iż kupując frezarkę staramy się szukać jak najtańszej oferty. Nic w tym dziwnego, bowiem typu maszyny są dość kosztowne. Warto jednak pamiętać, iż szukanie oszczędności w tym przypadku może znacznie odbić się na jakości.Jeśli więc zależy nam na wieloletnim użytkowaniu frezarki, wybierzemy maszynę, która posiada dobre rekomendacje klientów i tym samym cechuje sie bezawaryjnością.

Jakiej frezarki potrzebujesz?

Przed zakupem frezarki trzeba ściśle określić swoje potrzeby. W ten sposób znacznie łatwiej będzie nabyć odpowiednią maszynę. Następnie trzeba dopasować określone parametry, takie jak:

– rodzaj silnika napędowego,
– powierzchnia stołu,
– moc wrzeciona,
– dokładność,
– wielkość, pod względem wagi oraz rozmiaru,
– rodzaj sterowania,
– mocowanie narzędzia,
– rozdzielczość elektroniczna,
– obroty wrzeciona,
– powtarzalność pomiaru długości.

Podczas zakupu frezarki koniecznie należy zwrócić uwagę na odmiany frezowania, które determinują konstrukcje urządzenia:

– frezowanie płene, czyli trzystronne,

– frezowanie niepełne, czyli dwustronne,

– frezowanie swobodne, czyli jednostronne.

W zależności od tego, z którą odmianą frezowania mamy do czynienia, wskutek obróbki moga powstać analogicznie trzy, dwie lub jedna powierzchnia obrabiana.

Pochopny wybór urządzenia bądź nieodpowiedni dobór jej parametrów może skutkować zakupem frezarki, które nie będzie odpowiadała naszym potrzebom.

Z racji tego, iż frezarka jest ona urządzeniem skomplikowanym, a jej wybór uzależniony jest od wielu czynników, warto skonsultować swój typ ze specjalistą, który oceni, czy urządzenie, które wybraliśmy, spełni nasze oczekiwania.

Źródło: Sklep z frezami online