Multiroom

Multiroom to usługa, na którą coraz częściej stawiają użytkownicy telewizji kablowej. Stała się ona jednym z podstawowych dodatków dołączanych do umowy o udostępnianie programów telewizyjnych. Szereg korzyści z nią związanych sprawia, że warto na nią się zdecydować ze względu na sporą wygodę.

Kilka programów telewizyjnych oglądanych jednocześnie – teraz to możliwe!

Multiroom pozwala na oglądanie jednocześnie kilku różnych kanałów telewizyjnych. To bardzo ważne udogodnienie dla domowników, którzy mogą śledzić swoje ulubione programy bez konieczności walki o pilota. Wystarczy tylko wyposażyć się w kilka odbiorników oraz dekoderów (te drugie udostępniane są przez operatora). Co niezwykle ważne, nie trzeba martwić się o jakość udostępnianych kanałów telewizyjnych. Podział sygnału na kilka dekoderów nie wpływa także na płynność obrazu. Wystarczy skonfigurować je zgodnie z załączoną instrukcją samodzielnie bądź też przy wykorzystaniu asysty technicznej (w tym drugim przypadku trzeba liczyć się z niewielką opłatą).

Pełen relaks – brak kłótni o pilota

Dzięki multiroomowi kłótnie o pilota to już przeszłość. Przy wyposażeniu się w odpowiednie urządzenia nie trzeba podejmować w gronie rodziny i bliskich decyzji, który kanał telewizyjny będzie się dzisiaj oglądać. Tego typu sytuacje były przyczyną negatywnej atmosfery panującej w domu, co nie sprzyjało zrelaksowaniu się po ciężkim, pełnym wyzwań dniu lub tygodniu. Multiroom daje zatem spory komfort w zakresie korzystaniu z rozrywki w postaci oglądania telewizji kablowej.

Multiroom a nagrywanie programów

Nic nie stoi na przeszkodzie do tego, by usługę multiroom połączyć z nagrywaniem programów telewizyjnych. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których ze względu na pewne okoliczności nie jest możliwe obejrzenie danej audycji telewizyjnej, a z konkretnego odbiornika korzystają już inni domownicy. W takim przypadku możliwe jest ustawienie nagrywania wskazanego przez siebie programu na specjalny dekoderze PVR. Posiada on nagrywarkę, która utrwali na dysku wskazaną uprzednio pozycję. Dzięki temu po powrocie do domu można odtworzyć program na swoim odbiorniku podłączonym do tego dekodera, z pominięciem innych użytkowników telewizji kablowej, którzy będą korzystali z własnych urządzeń zlokalizowanych w innych pomieszczeniach.

Korzyści z multiroom a opłaty

Co godne podkreślenia, multiroom jest usługą, która nie drenuje domowego budżetu. Jest to bardzo ważne, szczególnie wśród dużych rodzin, które mogą przeznaczyć gromadzone co miesiąc środki pieniężne na inne cele. W przypadku multiroomu nie trzeba ponosić opłat stanowiących wielokrotność kosztów korzystania z telewizji na kilku różnych odbiornikach. Dodatkowy koszt usługi multiroom stanowi niewielki procent ceny standardowej usługi telewizji kablowej. Bardzo dobrą ofertę w tym zakresie posiada m.in. popularny operator – firma INEA, który ma jednocześnie niezwykle interesujące zestawy kanałów telewizyjnych w różnych pakietach.