Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest oszczędność przestrzeni zwłaszcza w przypadku ciasnego mieszkania w bloku. Producenci i projektanci mebli wychodząc naprzeciw klientom, ich potrzebom i oczekiwaniom stworzyli meble, które są meblami ,,kilka w jednym”.

Meble tego typu cieszą się coraz to większą popularnością. Nie tylko ze względów praktycznych i na możliwość zaoszczędzenia całkiem sporej przestrzeni – meble wyglądają bardzo oryginalnie i nietuzinkowo.

Z pozoru standardowy stolik do kawy może być jednak czymś więcej. Okazuje się, że pod stolikiem możemy znaleźć jeszcze drugi – mniejszy stolik i pufę.

W dzień komoda, w nocy łóżko lub nawet stół. Za pomocą kilku ruchów możemy zmienić swoje wnętrze i wykreować całkiem nowy mebel. Bardzo z resztą praktyczny, bo zajmuje miejsce jednego mebla zamiast trzech. Tego typu meble zaczęły być modne jeszcze w latach 90’ , kiedy to w regale zaprojektowane było wysuwne łóżko. Moda na meble tego typu na jakiś czas zniknęła, a jak wiemy – moda lubi wracać. W tym przypadku również tak się stało – moda na tego typu meble wróciła, a pomysły projektantów coraz bardziej zaskakują.

Kolejnym przykładem są sofy modułowe, które dają kilka ciekawych aranżacji w tym samym czasie. Dzięki prostym zaczepom możemy połączyć kilka części mebla w całość. Tym sposobem mamy pojedynczą sofę, fotel, lub wieloosobowy zestaw wypoczynkowy.

Producenci oferują również mebel, który jest połączeniem różka i biurka. Wydawać by się mogło – idealna propozycja dla pracoholika, który nie musi zbyt daleko wychodzić, by popracować.

Meble modułowe czyli tzw. kilka w jednym to świetny pomysł na to, by zaoszczędzić trochę miejsca, a jednocześnie ciekawie i pomysłowo urządzić mieszkanie. Bowiem tego typu meble przyznać trzeba – projektowane są z pomysłem przy użyciu najnowszych technologii.

Autorem artykułu jest sklep Mega-Meble – solidne meble w Warszawie w atrakcyjnych cenach