Izolacja dachu

Zastanawiasz się nad ociepleniem dachu płaskiego z wykorzystaniem piany poliuretanowej? Dowiedz się dlaczego warto wybrać właśnie tę technologię!

Skuteczna izolacja dachu płaskiego – zarówno w przypadku domu, jak i budynku firmy – jest kluczowa dla utrzymania odpowiedniej bariery dla ciepła oraz opadów. W obu przypadkach, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się izolacja z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

Izolacja pianą poliuretanową – nowy hit?

Ta technologia od lat zdobywa coraz większe grono zwolenników. Zadowolenie inwestorów powoduje, że polecają oni to rozwiązanie kolejnym. Polacy nie boją się już tej technologii. Jest ona obecna w coraz większej ilości budynków.

Do tej pory można było zobaczyć budynki ocieplone z wykorzystaniem piany PUR głównie w USA, Kanadzie, czy krajach skandynawskich. Obecnie, coraz częście piana wygrywa z Polsce z takimi technologiami jak styropian, czy wełna mineralna.


źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-dachow.html

Co jest powodem sukcesu tej technologii? Zapytaliśmy o to ekspertów – Macieja Matuszyka i Patryka Radajaka z firmy „Matuszyk&Radajak”:

„Inwestorzy coraz częściej oczekują szybkości realizacji, bardzo wysokiej efektywności izolacji, a przy tym rozsądnej ceny. To wszystko zapewnia technologia izolacji pianą poliuretanową.

Obserwujemy od wielu lat jak bardzo ten rynek ulega zmianie. Jeszcze kilka lat temu musieliśmy tłumaczyć na czym to polega od podstaw. Dzisiaj, coraz większa część inwestorów zna technologię, którą stosujemy i rozmowy przenoszą się na aspekt dotyczący grubości natrysku i terminu realizacji. Inwestorzy są bardzo dobrze wyedukowani i świadomi naszych rozwiązań.”

3 najważniejsze zasady skutecznej izolacji dachu płaskiego

Nasi eksperci podzielili się z nami swoją wiedzą na temat izolacji pianą poliuretanową. Jakie są najważniejsze aspekty, które w ich ocenie są kluczowe w przypadku izolacji dachów płaskich? Są to:

1. Termoizolacja

Piany pur stosuję się już od ponad 50 lat na wielu prestiżowych inwestycjach świata. Eksperci jasno stwierdzają, że piany w znikomym procencie zmieniają swoją izolacyjną w temp powyżej 50 stopni Celsjusza.

Mało kto mówi o tym, że materiały tradycyjne (wełna mineralna, styropian EPS) w warunkach wysokiej temperatury, która panuje na dachu płaskim diametralnie tracą swoje właściwości izolacyjne.

2. Hydroizolacja

Myślę, że każdy z nas spotkał się, chociaż raz w życiu z problemem przeciekającej papy. Problem jest znany od kilkudziesięciu lat.

Każdy z nas wie także, że jeśli przemoczymy nasze ubranie w chłodny jesienny wieczór będzie nam znacznie zimniej. Tak samo czuje się nasz dom w momencie, gdy nasza izolacja jest zamoczona – staje się wtedy przewodnikiem zamiast izolatorem!

Żyjąc w XXI wieku stosowane są już dużo lepsze metody hydroizolacji naszych dachów. Nasza firma jest jednym z prekursorów stosujących nowoczesne hydroizolacje.

 

3. Efekt „Zimnego Dachu”


źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-dachow.html

Dachy pokryte papą nagrzewają się gorące dni do temp nawet 70 stopni Celsjusza. Stosujemy Jasne kolory hydroizolacji dachów płaskich, aby odbić nawet 88% promieniowania słonecznego oraz obniżyć temperaturę dachu o 40%.

Podsumowanie


źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-dachow.html

Jeśli planujesz izolację dachu płaskiego, to zdecydowanie warto zastanowić się nad wykorzystaniem w tym celu technologii izolacji pianą poliuretanową. Pamiętaj, żeby przed wyborem firmy zapoznać się z ich dotychczasowymi realizacjami i opiniami klientów.

O ile izolacja poddasza w tej technologii jest stosunkowo prosta, to izolacja dachów płaskich wymaga dadatkowych kompetencji, które zaprocentują wieloletnim, skutecznym zaizolowaniem kluczowego elementu Twojego budynku.