Sony Xperia XZ

Internet to kraina bezkresnych możliwości, a dzięki LTE możesz w pełni korzystać z niej z poziomu swojej komórki. Dowiedz się, czym jest ten standard transmisji danych oraz jakie ma mocne strony.

Internet LTE – o co tu chodzi?

Rozwój technologii widoczny jest na każdym kroku i we wszystkich branżach. To właściwie naturalna kolej rzeczy, jednak od momentu pojawienia się Internetu cały świat wrzucił jakby wyższy bieg. Znacznie ułatwiona została komunikacja i przesył informacji, wiele procesów zaczęło przebiegać o wiele szybciej. Od pewnego czasu możemy korzystać z super szybkiego Internetu LTE w komórkach takich jak np. jakościowy Sony Xperia XZ.

Na dobrą sprawę zdążyliśmy się już przyzwyczaić do korzystania z sieci z pozycji telefonu komórkowego, jednak to właśnie LTE pozwoliło na przełamanie kolejnych barier w tym zakresie. Warto zatem zastanowić się, czym właściwie jest i na co w rzeczywistości pozwala. Oczywiście pomijamy tu zaawansowany żargon techniczny czy dokładną specyfikację, skupiając się raczej na walorach użytkowych i wyjaśnieniu istotny tego systemu.

LTE (Long Term Evolution) to standard bezprzewodowego przesyłu danych GSM, który pojawił się na rynku jako bezpośredni następca poprzednio stosowanych formatów trzeciej generacji (3G). Często bywa potoczne nazywany przez to 4G. Obecnie pojawia się coraz częściej w telefonach komórkowych, szczególnie tych z wyższej półki, jak np. Xperia XZ.

Podstawową i najważniejszą cechą LTE jest prędkość transmisji danych. I choć w praktycznym użytkowaniu trudno osiągnąć maksymalną szybkość, uzyskaną w badaniach laboratoryjnych (150 mb/s), a rzeczywista przepustowość w ogromnej mierze zależy m.in. od modelu telefonu, to LTE bije 3G właściwie w każdej kategorii na głowę.

Ale prędkość to nie wszystko w kwestii korzystania z LTE. Warto wiedzieć, że technologia Long Term Evolution charakteryzuje się niezwykle wysoką stabilnością sygnału, przez co bardzo rzadko dochodzi do jakichkolwiek zakłóceń. Ponadto LTE świetnie sprawdza się w różnorodnych warunkach – dzięki zminimalizowaniu występujących opóźnień, ich wartość zwykle mieści się w okolicy kilku milisekund.

LTE w Sony Xperia XZ

To tyle teorii, z której wynika, że LTE to świetny format dla wymagających użytkowników smartfonów. Jak jednak w praktyce wygląda jego przewaga? Wystarczy przytoczyć kilka prostych przykładów, aby uzmysłowić sobie, jak wielką różnicę robi ten standard. Już od pierwszego uruchomienia przeglądarki internetowej widoczne stanie się o wiele szybsze ładowanie stron. Właściwie trudno określić to ładowaniem, gdyż często są to po prostu płynne przejścia z jednego ekranu do drugiego.

Dawniej przy aktualizacji telefonu lub programów użytkowników denerwowało długotrwałe oczekiwanie na pobranie danych. Czasem przy dużych paczkach trwało to nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. W telefonach z obsługą LTE ten problem nie występuje, gdyż aktualizacje pobierane są do pamięci urządzenia w zaledwie kilka chwil.

Ostatni przykład to oglądanie wideo w sieci. Do tej pory użytkownik musiał czekać na zbuforowanie materiału – szczególnie w jakości HD. Obecnie wystarczy kliknąć jego odtwarzanie i cieszyć się nowym odcinkiem ulubionego serialu. Warto dodać, że przy korzystaniu z LTE nie dochodzi do obniżenia jakości danego filmu, co również ma ogromne znaczenie. Mamy nadzieję, że te przykłady są wystarczająco przekonujące. W XXI wieku LTE jest po prostu niezbędne i konieczne. Warto nabyć smartfon Xpexia XZ i cieszyć się pełnią jego możliwości dzięki szybkiej transmisji danych.