Piękna, drewniana podłoga to ozdoba każdego domu. Jej żywy kolor nadaje wnętrzu niecodziennego charakteru. Żeby jak najbardziej go podkreślić warto zdecydować się na olejowanie podłogi – podniesie to nie tylko jej walory estetyczne, ale również odporność.

Tradycyjne oleje lniane do drewna

Olejowanie podłogi to sposób na końcową obróbkę drewna, który stosowany jest od wielu setek lat. Wykorzystywany jest do tego głównie olej lniany, który charakteryzuje się najlepszą jakością i wytrzymałością ze wszystkich olejów roślinnych. Jego największą zaletą jest brak chemicznych dodatków, olej lniany jest całkowicie naturalny. Wybierając spośród gamy olejów dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na ich skład, najlepsze preparaty będą oparte jedynie na naturalnych składnikach, jak na przykład olej do drewna Le Tonkinois, który składa się z mieszanki oleju lnianego i oleju orzecha tung.

Zalety olejowania podłogi

Impregnowanie drewnianej podłogi olejami ma swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim estetyczne: olejowanie wydobywa kolor drewna, które staje się nieco ciemniejsze, podkreśla również jego strukturę i usłojenie. Po nałożeniu oleju wciąż wyczuwalne są warstwy drewna, przez co podłoga nie jest zbyt śliska.

Olej wchodzi głęboko w strukturę drzewa, chroni są więc w wielu warstwach. Dzięki temu podłoga jest zabezpieczona przed zmianami temperatury, wilgotności i odporna na wchłanianie wody. Drewno pomalowane olejem cały czas „oddycha”, jego pory nie są zatkane, może więc być stosowany do podłóg w miejscach, gdzie zachodzą duże zmiany w wilgotności – na przykład kuchnie lub łazienki. Ponadto podłoga zaimpregnowana olejem nie absorbuje kurzu, więc ten sposób zabezpieczania drewna poleca się osobom, które cierpią na alergię lub astmę.

Łatwy w użyciu

Wybierając środek impregnujący podłogę, kierujemy się również tym, żeby był jak najłatwiejszy i najbardziej wydajny w zastosowaniu. Olej do drewna Le Tonkinois Parquets można nakładać pędzlem, wałkiem lub poprzez natrysk. Nie sprawia problemu nawet osobom bez doświadczenia w zabezpieczaniu drewna. Ma bardzo dużą wydajność, a to ważne przy wyborze impregnatu.

Nie tylko do podłóg

Olejem do drewna Le Tonkinois można zabezpieczać nie tylko podłogi, ale wszystkie produkty drewniane: meble, ściany, przedmioty codziennego użytku czy zabawki dla dzieci. Podkreśla ich kolor i drewnianą fakturę. Olej lniany jest idealną bazą pod farby olejne.

Malujesz płot, ławkę lub cokolwiek innego? Postaw na sprawdzoną jakość – oleje do drewna Le Tonkinois