epilację

Depilacja laserowa uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania owłosienia. W ostatnim czasie zaczyna cieszyć się coraz to większą popularnością, a to przede wszystkim dzięki efektom, jakie pozwala osiągnąć. Są długotrwałe. Dowiedz się, jak wygląda zabieg epilacji laserowej oraz czemu zawdzięcza swoją skuteczność!

  • Jak wygląda epilacja laserowa?
  • Skuteczność depilacji laserowej
  • Czy warto zdecydować się na epilację?

Jak wygląda epilacja laserowa?

Epilacja laserowa to trwała metoda usuwania owłosienia. Wykonuje się ją za pomocą lasera, który niszczy cebulki włosowe. Melanina (barwnik) wchłania światło lasera, które podgrzewa cebulkę włosa oraz uszkadza skórę znajdującą się wokół niego. Po kilku tygodniach włoski wypadają całkowicie, jednak tylko te, które były w pierwszej fazie wzrostu podczas epilacji (jest to zazwyczaj około 20-30%).

Warto również zaznaczyć, że epilacja laserowa jest nie tylko najskuteczniejszą metodą, ale także najmniej bolesną. Najczęściej zabieg ten porównuje się do regulacji brwi za pomocą pęsety bądź uczucia szczypania/pieczenia. Aby depilacja laserowa przyniosła możliwie jak najlepsze efekty, należy wykonać serię, która składa się z około 4-8 zabiegów, w zależności od potrzeb pacjenta. Epilacja laserowa pozwala osiągnąć przede wszystkim długotrwałe efekty, dzięki którym na wiele miesięcy, a czasem nawet i lat możemy zrezygnować z maszynek do golenia czy depilatorów. Jest to duża zaleta tego zabiegu.

Skuteczność depilacji laserowej

Podczas depilacji laserem, przenika on przez skórę i niszczy znajdujące się w niej mieszki włosowe. Działa konkretnie na melaninę (pigment), dzięki czemu skuteczność zabiegu jest naprawdę wysoka.

Jak już wcześniej wspomniano – aby depilacja laserowa była trwała, musi być wykonana w kilku cyklach. Dopiero po minimum kilku zabiegach będzie można stwierdzić, że efekty zabiegu są satysfakcjonujące. Jest to kluczowa kwestia, jednak nie bez znaczenia pozostają również indywidualne cechy i predyspozycje. Skuteczność epilacji laserowej nie będzie więc taka sama w każdym przypadku.

Zabieg epilacji laserowej poprzedza wizyta konsultacyjna w klinice, która obejmuje m.in. kwalifikację do zabiegu. Jest to bardzo ważna część, która pozwala lekarzowi ocenić skórę oraz włosy, a także oszacować efekty, jakie będą możliwe do osiągnięcia. Przykładowo, epilacji laserowej nie mogą poddać się osoby czarnoskóre. Melanina skóry konkuruje wówczas z melaniną owłosienia. Przeprowadzenie zabiegu epilacji byłoby więc zwyczajnie niebezpieczne. Mogłoby doprowadzić do podrażnień, a nawet i oparzenia skóry.

Czy warto zdecydować się na epilację?

Choć skuteczność epilacji laserowej zależy od wielu różnych czynników, zdecydowanie jest to zabieg, na który warto się zdecydować. Dzięki temu, że go poprzedza go wizyta konsultacyjna, możemy upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do wykonania zabiegu oraz że nasza skóra i włosy na pewno się do tego nadają.

Bardzo ważne jest również, by wybrać się do odpowiedniego specjalisty, który dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz posiada stosowną wiedzę i umiejętności. Dzięki temu, będziemy pewni, że zabieg zostanie przeprowadzony w prawidłowy sposób. Niezależnie więc od tego, jaki masz kolor skóry czy barwę włosów, możesz umówić się na wizytę konsultacyjną, na której lekarz sam oceni, czy się do tego nadajesz. Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną. Tam poznasz wszelkie szczegóły!