MiM Zbiorniki

Oblodzenie ulic i chodników to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, dlatego tak ważna jest skuteczna walka ze śliską nawierzchnią w sezonie zimowym. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju metody, z czego największą popularnością cieszy się tradycyjny sposób polegający na rozsypywaniu piasku oraz soli. Do tego niezbędne są specjalne pojemniki do przechowywania tych substancji. Czym się one charakteryzują?

Pojemniki na piasek i sól – właściwości i zalety

Pojemniki na piasek i sól to wysokiej jakości zbiorniki produkowane z wytrzymałych materiałów, najczęściej polietylenu. Tworzywa sztuczne tego typu nadają im wysoką trwałość i odporność. Nie bez znaczenia jest również specjalny kształt tego rodzaju pojemników. Jakie dokładnie cechy i zalety posiadają zbiorniki na piasek i sól?

  • Wytrzymałość – wykorzystywany do produkcji pojemników na piasek i sól polietylen sprawia, że są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak również na uszkodzenia mechaniczne, np. wgniecenia, zarysowania i pęknięcia. Nie szkodzi im również kontakt z substancjami chemicznymi, np. kwasami, zasadami czy solami, ani z promieniowaniem UV, dzięki czemu pojemniki tego typu nie blakną. W związku z tym, iż są one pozbawione elementów metalowych, wyeliminowane jest ryzyko korozji.
  • Specjalny kształt – specjalnie wyprofilowana, spadzista konstrukcja klap sprawia, że z pojemników na piasek i sól z łatwością spływa zarówno woda deszczowa, jak i zsuwa się z nich śnieg. Zbiorniki tego rodzaju można przy tym łatwo transportować, np. za pomocą wózków widłowych, jak i przechowywać.
  • Bogaty asortyment – pojemniki na piasek i sól dostępne są w różnych rozmiarach, w zależności od pojemności przechowywanych materiałów. Nie bez znaczenia jest również estetyka tego rodzaju zbiorników, które oferowane są w różnych kolorach.

Zastosowanie pojemników na piasek i sól

„Pojemniki na piasek i sól o mocnej konstrukcji i ergonomicznym kształcie wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie zachodzi pilna potrzeba skutecznej walki z oblodzeniem nawierzchni. – Mówi przedstawiciel firmy MiM Zbiorniki, której specjalnością jest dostarczanie wysokiej jakości zbiorników o różnym przeznaczeniu. – Dotyczy to przede wszystkim najbardziej uczęszczanych miejsc, w którym ruch pieszy jest wyjątkowo intensywny. Do takich stref zaliczamy m. in. parkingi, przystanki komunikacji miejskiej, okolice dworców oraz chodniki, aleje czy skwery.”

Oprócz tego omawiane pojemniki mogą również służyć do przechowywania innych materiałów, a mianowicie sorbentu. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie na stacjach benzynowych oraz w innych miejscach, w których istnieje ryzyko wycieku niebezpiecznych substancji, np. paliwa.