gadżety reklamowe

Nadruki reklamowe to jeden z najlepszych sposobów na nienachalną i tanią reklamę. Oferta drukarni kusi dużym wyborem produktów, na których możemy wykonać nadruk z np. logo marki oraz sporą różnorodnością stosowanych technik. Wybór techniki druku uzależniony jest od rodzaju gadżetów reklamowych oraz wielkości partii produktów, na których chcemy umieścić nadruk. Dowiedz się więcej na temat technik druku reklamowego i doboru odpowiedniej metody.

Nadruki reklamowe – co warto wiedzieć?

Nadruki reklamowe powstają z zastosowaniem nowoczesnych technik drukarskich, dzięki którym zachwycają dokładnym odwzorowaniem szczegółów, wysoką rozdzielczością, a także żywymi kolorami. Są trwałe i odporne np. na działanie promieniowania UV oraz wilgoci, co jest niezwykle ważne w przypadku druku wykonywanego na elementach odzieży. Dzięki nowoczesnej technologii można przenieść na gadżety reklamowe nawet bardzo skomplikowane wzory, co pozwala na realizację niemal każdego projektu bez większych problemów.

Wybór techniki druku uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju materiału, na którym ma zostać wykonany druk np. tkanina, tworzywo sztuczne, papier, ceramika itp., a także od liczby drukowanych sztuk gadżetów reklamowych. Nie każda technika druku jest opłacalna np. przy nakładzie do kilkudziesięciu sztuk gadżetów, dlatego warto poradzić się ekspertów, aby wybrać najlepsze z dostępnych rozwiązań. Wysokiej jakości nadruki reklamowe można wykonać np. w drukarni „NADRUKI REKLAMOWE”.

Najczęściej stosowane techniki druku reklamowego

Do najczęściej stosowanych metod, dzięki którym powstają nadruki reklamowe, zaliczamy m.in.:

  • sitodruk,
  • folia flex druk,
  • termotransfer cyfrowy,
  • druk UV.

Sitodruk to obecnie jedna z częściej stosowanych metod druku, która wykorzystywana jest zarówno w przypadku nadruków reklamowych, jak i np. drukowania plakatów. Pozwala ona na wykonanie nadruku na wielu materiałach. Świetnie sprawdza się w przypadku druku na tkaninach np. T-shirtach, bluzach i materiałowych torbach na zakupy, tworzywach sztucznych i innych materiałach. Nadruki wykonane metodą sitodruku są trwałe, odporne na działanie różnych czynników środowiskowych oraz odporne na blaknięcie i ścieranie.

Folia flex druk, czyli nadruk termotransferowy z wykorzystaniem folii flex, jest wykorzystywany w przypadku wykonywania nadruków na tkaninach. To wyjątkowo ekonomiczna technika wykonywania nadruków, dzięki której możemy w korzystnej cenie wykonać nadruk np. na jednym lub kilku T-shirtach. Zanim np. logo firmy trafi na tkaninę, jest wcześniej wycinane w specjalnej folii. Nadruk termotransferowy zapewnia trwały efekt, jednak wymaga odpowiedniej dbałości o przestrzeganie zasad prania tkaniny.

Termotransfer cyfrowy pozwala na wykonanie nadruku o bardzo wysokiej rozdzielczości. Doskonale sprawdza się w przypadku szczegółowych grafik oraz zdjęć. Ta technika druku pozwala na przeniesienie grafiki za pomocą drukarki wielkoformatowej na zadrukowywane podłoże. Zanim obraz trafi np. na koszulkę lub torbę, jest nanoszony na specjalne przylepne podłoże. Ta technika druku gwarantuje spektakularny efekt wizualny oraz cechuje się bardzo dobrą odpornością na działanie różnych czynników.

Druk UV jest wyjątkowo uniwersalną techniką nanoszenia nadruków na przeróżne materiały np. drewno, tworzywa sztuczne, tkaniny, a także ceramikę. Świetnie sprawdza się w przypadku wykonywania nadruków na długopisach, zapalniczkach, breloczkach, kubkach i innych przedmiotach.