Big bag na gruz

Odpady budowlane to jeden z najpoważniejszych problemów związanych prowadzeniem prac remontowych, przebudową domu lub reorganizacją ogrodu. Pozbycie się zalegającego gruzu jest tym trudniejsze, że nie powinien on trafić do pojemnika na odpady komunalne. Jak więc zutylizować go w legalny sposób? Wyjaśniamy to w nowym artykule. 

 

Gruz budowlany stanowi szczególną kategorię odpadów. Składa się między innymi z materiału skutego ze ścian, ceramiki sanitarnej i budowlanej oraz zdemontowanych elementów wyposażenia. Wiele z tych frakcji jest zanieczyszczonych substancjami chemicznymi takimi jak rozpuszczalniki, lakiery czy oleje. Wymagają więc utylizacji na specjalnych zasadach. Jak jednak postępować z gruzem, by nie narazić się na odpowiedzialność karną i nie zaszkodzić środowisku naturalnemu?

 

Big bag na gruz. Co trzeba wiedzieć na temat worków big bag i kiedy je wynająć?

Teoretycznie każdy z nas może odpady wygenerowane w trakcie remontu odwieźć do najbliższego Punktu Selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK-u). To jednak wymaga skorzystania z samochodu dostawczego, do którego przecież nie każdy z nas ma dostęp. Kolejny problem stanowią ograniczenia co do ilości gruzu, które mogą nakładać poszczególne PSZOK-i. Lepszym rozwiązaniem będzie więc zamówienie big baga wraz z dowozem i odbiorem.

 

Czym worki big bag różnią się od kontenerów? Kiedy worek big bag będzie lepszym rozwiązaniem?

Big bagi mają podobne zastosowanie do kontenerów. W odróżnieniu od nich nie są wykonane ze stali, a mocnej tkaniny polipropylenowej. To sprawia, że są lżejsze, co z kolei przekłada się na łatwość transportu. Z punktu widzenia inwestora najważniejszym atutem jest natomiast niska cena wynajmu.

 

Wywóz gruzu w workach big bag. Wygodne i tanie rozwiązanie dla inwestorów planujących remont

Big bag na gruz na terenie Warszawy można zamówić np. w firmie GruzCity. Oferowana przez nią usługa polega na dostarczeniu do klienta big baga o odpowiednio dobranej pojemności. Ten następnie może przystąpić do przeprowadzenia prac, zapełniając worek w dowolnym tempie. Kiedy prace zostaną ukończone, wystarczy telefon do firmy, a jej przedstawiciel bezzwłocznie odbierze big baga.

 

Zamówienie worka big bag – doskonały sposób na zalegający gruz i odpady gabarytowe

Zamawiając big baga na gruz, inwestor nie tylko zapewnia sobie możliwość wygodnego wywiezienia gruzu, ale też do minimum redukuje szkodliwy wpływ na środowisko. Powierzając jego utylizację zaufanej firmie, ma bowiem pewność co do tego, że przebiegnie ona zgodnie z przepisami.