Codziennie, oglądając telewizję, czytając prasę, słuchając radia czy przeglądając Internet jesteśmy zasypywani ogromną ilością reklam dotyczącą naszych finansów. To banki z racji zasobności portfela inwestują ogromne pieniądze w różnego rodzaju formy reklamy w celu zdobycia klienta. Banki oferują nam kompleksowe usługi finansowe. Podobnie jest z kontami osobistymi, młodzieżowymi, firmowymi czy oszczędnościowymi. Na co więc zwrócić uwagę, jak nie wpaść w pułapkę ukrytych opłat? Przeczytaj artykuł, a na pewno uzyskasz odpowiedź na wiele pytań.

Korzystaj z promocji. Bardzo krótkie zdanie, jednak trafne. Banki kuszą reklamą, a co za tym idzie bardzo ciekawą ofertą. Promocje te mają na celu pozyskanie klienta, który w większości przypadków wiąże się z bankiem na dłuższy okres. Czemu więc nie wykorzystywać takich promocji. Banki często na pewien okres oferują wysokie oprocentowanie lub całkowite zwolnienie z opłat, zresztą nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy posiadali kilka kont w różnych bankach. Banki na nas czekją z otwartymi rękami.

Bank na Ciebie czeka z kontem osobistym
Wracając do tematu kont osobistych. Praktycznie każde rachunki bankowe oferują dostęp do Internetu, ale także możemy składać dyspozycje przez telefon, czy w punkcie obsługi klienta. Stając przed wyborem konta, najlepszą alternatywą jest skorzystanie z jakiegoś rankingu kont osobistych np. https://najlepszebanki.com/ranking-kont-osobistych. Mamy na niej przedstawione wszystkie oferty kluczowych banków. Warto jednak zawęzić nasze poszukiwania do kilku banków. Nie ma się co łudzić wbrew pozorom oferty są bardzo porównywalne, możemy jednak znaleźć taki, który będzie nam lepiej odpowiadał. Takim kryterium może być np. bliskość bankomatu koło naszego domu.

Szczegółowe informacje zawsze znajdziemy z cenniku lub w regulaminie konta, dlatego wskazane jest się z nimi wcześniej zapoznać. Z kryterium finansowego musimy szukać konta darmowego, czyli konta osobistego bez opłat za prowadzenie rachunku czy założenie. Przelewy zewnętrzne za darmo lub minimalne opłaty np. 50 groszy. Dostęp do karty płatniczej lub kredytowej. Zazwyczaj jest ot karta płatnicza i jest ona zdecydowanie tańsza w obsłudze i utrzymaniu. Mimo wszystko bardzo dużo banków przerzuca właśnie na kartę pewne opłaty za konto. Musimy płacić np. miesięczną opłatę, roczną, w momencie wydania karty, lub ubezpieczenie. Cześć z banków dezaktywuje te opłaty w momencie kiedy dokonamy transakcji bezgotówkowych na określona kwotę. Wracając do karty i bankomatów warto zwrócić uwagę czy mamy w naszym mieście bankomat naszego banku lub czy będziemy mogli w nim wypłacać pieniądze bez prowizji. Banki pobierają opłatą za wyciągnięcie gotówki z „obcego” bankomatu, często nie są to małe opłaty, tym bardziej, jeśli będziemy pobierać często, ale małe kwoty.
Warto zwrócić uwagę na oprocentowanie konta osobistego, oczywiście im ono wyższe, tym lepiej. Chodzi głównie o to by inflacja nie „zjadła” naszych oszczędności. Jeśli takie posiadamy warto przerzucić takowe na konto oszczędnościowe. Mamy wtedy znacznie wyższe oprocentowanie ulokowanych środków pieniężnych.

Z panelu dostępowego konta dodatkowo można kupować czy aktywować inne usługi finansowe. Warto poszukać by nasz bank oferował i takie usługi, gdyż nigdy nie wiadomo co nam będzie potrzebne za jakiś czas. Chodzi głównie np. o dostęp do rachunku maklerskiego czy kupna polis i ubezpieczeń.

Podsumowując, decyzja o wyborze banku, a co za tym idzie konta osobistego nie jest niczym skomplikowanym. Na rynku jest ciągle kilka najbardziej rozpoznawalnych kont internetowych, warto się z nimi zapoznać, przejrzeć ich opłaty, a na końcu możemy wybrać i założyć z pomocą rankingu kont osobistych dostępnego na stronie najlepszebanki.com.