serwis Mac

Laptopy marki Apple posiadają wielu fanów także w Polsce. Jeśli planujesz zakup takiego komputera lub masz go już teraz, sprawdź, jakie są najczęstsze awarie w laptopach Apple i jak można się przed nimi zabezpieczyć!

W ofercie Apple znajduje się szeroka gama różnych laptopów – MacBooków. To nowoczesne komputery o szerokim zastosowaniu, które świetnie sprawdzają się zarówno do pracy, jak i do rozrywki.

Warto jednak pamiętać o tym, że, podobnie jak inne komputery Mac, także laptopy MacBook są narażone na różne usterki. Co zdarza się najczęściej?

Najpowszechniejsze awarie laptopów Apple

Wśród najczęściej diagnozowanych awarii laptopów Apple znajdują się przede wszystkim:

  • nadmierne przegrzewanie się komputera, ciągła praca wentylatora na wysokich obrotach, wyłączanie komputera – przyczyną jest najczęściej zabrudzenie wnętrza i starzenie pasty termoprzewodzącej,
  • zalania komputera – powstałe w wyniku rozlania na urządzenie płynu,
  • szybkie wyczerpywanie się baterii, które może powodować wyłączanie się komputera – starzenie się baterii, co wymaga jej wymiany na nową
  • komputer nie ładuje się, ładuje tylko w określonej pozycji kabla – poluzowanie się lub inne usterki gniazda zasilania,
  • wolna praca, zawieszanie się komputera – jest to często wynik nadmiernego obciążenia procesora, zbyt dużej ilości danych na twardym dysku,
  • problemy z pracą trackpada lub klawiatury – powodem jest najczęściej uszkodzenie mechaniczne, zalanie, dlatego może być konieczna wymiana tych elementów na nowe.

Zapobieganie awariom laptopów Macbook od Apple

Aby zapobiegać awariom laptopów marki Apple, należy przede wszystkim delikatnie obchodzić się ze swoim komputerem i nie narażać go na zabrudzenia i zalanie. Nie należy także korzystać z podejrzanego oprogramowania, plików nieznanego pochodzenia. Niestety, niektórym awariom nie można zapobiec, w tym m.in. starzeniu się baterii.

Gdy pojawiają się problemy, warto jednak wybrać dobry serwis Mac (Warszawa jest jednym z miast, gdzie do dyspozycji właścicieli laptopów Apple jest wiele serwisów tego typu). Specjalista szybko zdiagnozuje problem i zaproponuje jego rozwiązanie.